ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:44

Öğrenciler ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi


Hatay’ın İskenderun ilçesinde Çalışanlar Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nde eğitim gören çocuklar ağıt ve diş sağlığı taramasından geçirildi.

Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KİSİAD) girişimi ile yapılan taramada öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi de verildi.

Eğitim yanı sıra sosyal projelere de önem veren KİSİAD’ın desteğiyle öğrencilerin muayene eden Diş Hekimi Bestami Yılmaz ve Şule Kahraman dişlerinde çürük tespit ettikleri öğrencileri hastaneye yönlendirdi.

KİSİAD Başkanı Tamer Eker, “Bu tür etkinlikler ile çocuklarımız dişlerine daha da önem verecek. Diş hekimine hiç gitmeyen veya çekinen öğrencilerimiz var. İnşallah bu günkü muayeneden sonra çocuklar dişlerine daha iyi bakar.” dedi.

Diş Hekimi Bestami Yılmaz ise “Diş bakımı çok önemlidir. Küçük yaşta dişlere önem verilmesi ve bol bol fırçalanması için çalışmalar yapıyoruz. Bu gün burada öğrencilerimizi sadece muayene edeceğiz. Onlara diş bakımı ve diş sağlığının insanlar için ne kadar önemli olduğunu anlatmak için çeşitli broşürler de getirdik. Eminin öğrencilerimiz bu broşürler sayesinde ağız ve diş sağlıklarına daha çok dikkat eder.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER