ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 13:19

Öğrenci Bilimsel Araştırma Kongresi AÜ’de yapıldı

Öğrenci Bilimsel Araştırma Kongresi AÜde yapıldı


Atatürk Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi, Öğrenci Bilimsel Araştırma Kongresi’ni Yakutiye Araştırma Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirdi.

AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabri Selçuk Atamanalp, bilimsel çalışmaların kıymetli olduğunu ancak içinde öğrencilerin katkısının olduğu ölçüde kıymetli olduğunu belirtti. İkincisi düzenlenen kongrede emeği geçen herkese teşekkür eden Atamanalp, kongrenin başarılı geçmesi temennilerinde bulundu. AÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Takkaç da konuşmasında, konferanslarda etkinliklerin bilimsel olmasının her zaman dikkat çektiğini söyledi. Takkaç, “Bir söz vardır, 'Bilen yapar, anlayan öğretir' diye. Demek ki sadece işi bilme değil, anlama yolunda da atılan adımlar var. Bundan dolayı böyle başarılı konferansların geleneksel hale gelip devam etmesi, üniversitemizin tanınma yolunda da önemli bir adım olarak dikkat çekecektir” şeklinde konuştu.

Kongre Başkanlarından Elif Çakır da konuşmasında, araştırmaya ayrılan vaktin bir ülkenin bilimsel olarak kalkınması ve bu alanda bağımsızlığın kazanılması açısından büyük önemi olduğunu kaydederek öğrencileri bilimsel araştırmalara teşvik etmenin bir ülkenin geleceğine yatırım yapmak için temel yöntemlerden biri olduğunu ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER