ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Eylül 2013 Cuma 14:29

Of'ta Mahmut Efendi Camii ve Külliyesi'nin temeli atıldı


Trabzon'un Of ilçesinde Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin isminin verildiği cami ve külliyenin temeli atıldı. Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği tarafından yaptırılan külliyenin temel atma törenine ilçenin önemli isimleri iştirak etti.

Çaykara yolu üzerinde İrfanlı Mahallesi'nde yapımına başlanan külliye ile ilgili Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği Başkanı Reşat Akyüz, kendisi de Oflu olan Mahmut Efendi'nin adını taşıyan cami ve külliyeyi hayırseverlerin yapacakları katkılarla kısa zamanda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Of Kaymakamı Eren Arslan ve Belediye Başkanı Murat Saral'ın Of'a ve ülkeye hayırlı olmasını dileğinde bulunduğu temel atma törenine, İlçe Müftüsü Recep Onat, Trabzon Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine inşa edilen cami, bin 200 kişi kapasiteli. Caminin alt katında bin 100 metrekarelik sohbet salonu, külliye içerisinde de 250 yataklı Kur'an kursu yer alıyor. Cami projesi hazırlanırken Selçuklu mimarisinden faydalanıldığı ve tek minareli olacak Mahmut Efendi Camii'ne katkıda bulunmak isteyenler, Kuveyt Türk'ün 7890038, Türkiye Finans'ın 808726 nolu hesaplarına bağışta bulunabilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER