ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Kasım 2014 Pazar 16:30

Cinayet şüphelisi 3 Suriyeli Karabük'e getirildi

O Suriyeliler Karabüke getirildi

KARABÜK’ün Eskipazar İlçesi’nde sopayla dövülen 64 yaşındaki Rahmi Kayacuk'ın ölmesi, eşi 63 yaşındaki Halime Kayacuk’un da yaralanmasıyla ilgili aranan 3 Suriyeli, yakalandıkları Gaziantep'ten Karabük’e getirildi.


KARABÜK’ün Eskipazar İlçesi’nde sopayla dövülen 64 yaşındaki Rahmi Kayacuk'ın ölmesi, eşi 63 yaşındaki Halime Kayacuk’un da yaralanmasıyla ilgili aranan 3 Suriyeli, yakalandıkları Gaziantep'ten Karabük’e getirildi.

Şüphelilerden Abdulcabbar Abbud’un, yanında çobanlık yaptığı Rahmi Kayacuk’tan 1800 lira alacağını alamadığını, parasını istediğinde tartıştıklarını, Kayacuk ve eşini bu nedenle sopayla dövdüklerini itiraf ettiği öğrenildi.
Geçen çarşamba günü Yeni Mahalle Mehmet Ali Şahin Caddesi’ndeki evde, 64 yaşındaki Rahmi Kayacuk elleri arkadan iple bağlanıp sopa ile dövülerek öldürülmüş, eşi 63 yaşındaki Halime Kayacuk da yaralı bulundu. Polis, Rahmi Kayacuk'un yanıda çalışan ve cinayetin ardından ortadan kaybolan 19-20 yaşlarındaki 3 Suriyeli Abdulcabbar Abbud, Derviş Dakka ve Muhammed Zehra’nın peşine düştü.


3 Suriyeli'nin otobüsle Ankara’ya daha sonra Gaziantep’e gittiği tespit edildi. Karabük Emniyet Müdürlüğü ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, şüphelileri yakalamak için birlikte çalışma başlattı. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir depoya düzenlenen operasyonda 3 Suriyeli yakalanıp gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinde Rahmi Kayacuk’a ait cep telefonu ve çakı bıçağı ele geçirildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından 3 Suriyeli bugün sabah saatlerinde Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.


Geniş güvenlik tedbirleri alınan Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen 3 Suriyeli daha sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.


Şüphelilerden Abdulcabbar Abbud’un yanında çobanlık yaptığı Rahmi Kayacuk’tan 1800 lira alacağını alamadığını, sabah parasını istediğinde tartıştıklarını, Kayacuk ve eşini sopayla dövdüklerini itiraf ettiği öğrenildi.
3 Suriyeli sorgularının ardından adliye sevk edildi.

 

 

 


 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER