ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 16:59

"O cinayetin" keşfi yapıldı

"O cinayetin" keşfi yapıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, geçen yıl alacak verecek tartışması yüzünden çıkan silahlı çatışmada öldürülen iki kardeşin cinayet zanlıları olay yerine götürülerek keşif yapıldı ve altıncı duruşma da burada görüldü.


Muğla’nın Bodrum ilçesinde, geçen yıl alacak verecek tartışması yüzünden çıkan silahlı çatışmada öldürülen iki kardeşin cinayet zanlıları olay yerine götürülerek keşif yapıldı ve altıncı duruşma da burada görüldü. 2013 Eylül ayında Gümbet Kavşağı'nda yaşanan silahlı çatışmada iki kişi ölmüş, dört kişi yaralanmıştı. Araştırmalar sonucunda altı kişilik iki gurup arasında alacak verecek yüzünden tartışma çıktığı ve büyüyerek silahlı çatışmaya dönüştüğü anlaşılmıştı. Çatışmada ağır yaralanan Yakup Tura ve Hasan Tura kardeşler, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti.

Bugün sabah saatlerinde mahkemenin aldığı karar sonucunda altıncı celse olay yerinde yapıldı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri arasındaki keşfe, tutuklu yargılanan sanıklar M.K., Y.K. ve N.T. ile Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi heyeti katıldı. Konacık Kavşağı'na kadar trafiğe kapatılan yolda mahkeme kuruldu. Yaklaşık iki saat süren keşif boyunca sanıklar, hakimin sorularını cevaplayarak olayın nasıl yaşandığını anlattı. Sanıklardan birinin çelik yelekle olay yerine getirilmesi dikkat çekti. Vatandaşların meraklı bakışları arasında yapılan keşiften sonra sanıklar Muğla Cezaevi'ne götürüldü.

Bu arada olayla ilgili tutuklanan Tahsin K.’nin beşinci celsede tahliye edildiği, mahkeme tarafından gizli şahitlerin ifadelerinin alınmasına devam edildiği öğrenildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER