ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 12:49

NTSO, İspanya’da Kapadokya’yı tanıttı

NTSO, İspanyada Kapadokyayı tanıttı


Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) heyeti, dünyada eşi benzeri olmayan peribacaları ile kaplı vadilere, yeraltı şehirlerine sahip Kapadokya’yı İspanya’da tanıttı.

Heyet üyeleri, İspanya’nın Castellon Ticaret Odası ile iki ülke arasındaki turizm ve tanıtım ağının geliştirilmesi amacıyla işbirliği yapılmasına dair çalışmalarda bulundu. NTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Babaoğlu, Kemal Güner, Serhat Cantekin ve NTSO Sicil Müdürü Veysel Donmaz’dan oluşan heyet, İspanya’nın Castellon şehrinde bazı incelemelerde bulunarak ikili görüşmeler yaptı.

NTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Babaoğlu, Nevşehir’e dönüşte yaptığı değerlendirmede, Castellon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dolares Guillamon, Turizm Komite Başkanı Teresa Prim’in ev sahipliği yaptığı toplantıda Kapadokya Bölgesi’ne gelen turist sayısı açısından İspanyol turistlerin önemine dikkat çektiklerini söyledi. Babaoğlu, Kapadokya Bölgesi’nin İspanyollar tarafından tanındığını, ancak ikili ilişkilerin sadece turizmde değil ticari ve sosyal alanda artırılmasının her iki ülke için artılar katacağını dile getirdi.
Castellon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dolares Guillamon’ın ziyaretleri için NTSO Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ettiğini kaydeden Babaoğlu, kendisinin 40 yıl önce Kapadokya’ya geldiğini, tekrar bölgeyi ziyaret etmek için can attığını söylediğini ifade etti. Guillamon’un ülkelerinin içinde bulunduğu ekonomik krizden yavaş yavaş çıktığını ifade ettiğini belirten Babaoğlu “Birlikte yapacağımız ticari projelerle ticaret hacmimizi genişletebiliriz.” dediğini aktardı.

Oda birim müdürlerinden Nela Gomez tarafından yapılan sunumda Castellon’daki yatırım imkanlarının ve Castellon Ticaret Odası’nın işleyişi hakkında bilgi aldıklarını anlatan Babaoğlu, NTSO heyetinin daha sonra Kapadokya ve Nevşehir hakkında bilgiler verdiğini söyledi. İspanyolca Kapadokya tanıtım dokümanları dağıttıklarını anlatan Babaoğlu, toplantıda izlettikleri tanıtım filminin katılımcıları büyülediğini belirtti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER