ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 15:14

NT, hayırseverlerin yardımıyla 5 yılda 10 bin Kur'an-ı Kerim dağıttı

NT, hayırseverlerin yardımıyla 5 yılda 10 bin Kuran-ı Kerim dağıttı


NT Mağazaları Erzurum Şubesi, son 5 yılda hayırsever vatandaş ve kurumların yardımıyla il genelindeki Kur'an kurslarında ve okuma salonlarında okuyan 10 bin öğrenciye ücretsiz Kur'an-ı Kerim dağıttı.

NT Mağazaları Erzurum'daki Kur'an kursları ile sivil toplum örgütlerine ait okuma salonlarında eğitim gören yoksul ailelerin çocuklarına, müşterilerinin katkısıyla ücretsiz Kur'an-ı Kerim dağıtmaya devam ediyor.

NT Mağazaları Yakutiye Yönetici Mesut Çolak, 5 yıldır Ramazan aylarında ortalama 2 bin Kur'an-ı Kerim'i müşterilerinin bağışıyla hediye ettiklerini belirtti. Hedeflerinin Ramazan sonuna kadar 3 bin rakamına ulaşmak olduğunu ifade eden Çolak, müşterilerinin yanı sıra özel ve resmi kurum ve kuruluş çalışanlarının da kampanyaya katılımının yüksek olduğunu dile getirdi. Müşterilerin Kur'an-ı Kerim kampanyasına katılımının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Çolak, "Kur'an kurslarında okuyan ya da okuma salonlarında eğitim gören ve ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına dağıttığımız Kur'an-ı Kerimler Diyanet Başkanlığı'nca onaylı. Kolay okunabilen kuşe kağıda baskılı Kur'an-ı Kerim hediye ediyoruz. Bayrama kadar 1 bin öğrenciye daha Kur'an-ı Kerim dağıtmayı hedefliyoruz. Son 5 yılda ortalama 10 bin öğrenciye hayırsever müşterilerimizin aracılığıyla Kur'an-ı Kerim dağıttık. Kampanyaya desteklerinden dolayı müşterilerimize ve hayırsever kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.

BANK ASYA ÇALIŞANLARI 110 KUR'AN HEDİYE ETTİ

Bank Asya çalışanları, NT Mağazaları'nın başlattığı kampanyaya 110 Kur'an-ı Kerim bağışıyla destek verdi. Bank Asya Şube Müdürü Hasan Yurtoğlu, Dağ Mahallesi'ndeki Kur'an kurslarında ve okumla salonlarında eğitim gören 110 öğrenciye kurum çalışanları adına hediye edilen Kur'an-ı Kerim'leri dağıttı. Yurtoğlu, Kur'an hediye etmenin güzel bir davranış olduğunu belirterek, "Dünyada en güzel hediye edilip, okunacak olan kitap Kur'an-ı Kerim. Ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere Kur'an hediye etmekten mutluyuz. 'Kur'an öğrenen ve öğreten hayırlınızdır' hadisi ışığında kurum çalışanları olarak biz de her yıl öğrenci kardeşlerimize kutsal kitabımızı hediye ediyoruz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER