ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 11:03

Nilüfer LYS’de Bursa’nın yüzünü güldürdü

Nilüfer LYSde Bursanın yüzünü güldürdü


 Bursa’da eğitimin öncüsü Nilüfer Eğitim Kurumları başarı geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS), Nilüfer Eğitim Kurumları’nın, Türkiye’de ilk 100’de 4 öğrenci 10 derece ve ilk binde 13 öğrenci 81 derecesi ile 2013 LYS de başarının adresi oldu.

LYS sonuçların göre Nilüfer Eğitim Kurumları’nın ilk 100’de 4 öğrencisi yer alırken, kurumun öğrencileri ayrıca 10 derece sahibi oldu. İlk 100’e girmeyi başaran ve Türkiye’de derece yapan öğrencilerin isimleri şöyle sıralandı: Burak Çelebi - Nilüfer Anadolu Lisesi, Ali Ceylan, Ahmet Polat Yılmaz, Ahmet Faruk Budak - Nilüfer Fen Lisesi.

Nilüfer Eğitim Kurumları, 21 Mart tarihinde gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda da, (YGS) Türkiye sıralamasında önemli dereceler elde etmişti. 2013 YGS sınavlarında Nilüfer Fen ve Anadolu Liseleri Y-TM1 Türkiye 78.si, Y-TM 2 Türkiye 52.si, Y-TM 3 Türkiye 44.sü, Y-TS 1 Türkiye 65.si, Y-TS2 Türkiye 59.su, Y-TM3 Türkiye 85.si, Y-TS2 Türkiye 75.si, Y-TS 1 Türkiye 97.si, Y-YGS1 Türkiye 78.si, Y-YGS 2 Türkiye 83.sü gibi Türkiye dereceleri çıkararak yine eğitimdeki başarısını göstermişti.

Başarının 30 yıllık birikim, özveri ve öğrencilerinin gayretiyle yakalandığını söyleyen Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı, “Kurumumuz yıllardır çeşitli Türkiye dereceleri alarak adından söz ettiriyor. Bu yıl da aldığımız sonuçlar bizim ve öğrencilerimiz boşa emek harcamadığını gösteriyor. Dereceye giren öğrencilerimiz, önce ailelerinin sonra da bizlerin ve Bursa’nın gururudur. Öncelikle bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, ardından öğrencilerimize emeği geçen öğretmenlerimize ve idareci arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Bu başarılar ilk değil, son da olmayacak.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER