ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:07

Nilüfer Havacılık Festivali’nde gökyüzüyle buluştu

Nilüfer Havacılık Festivalinde gökyüzüyle buluştu


Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından kentte ilk defa düzenlenen ‘Havacılık Festivali’ renkli görüntülere sahne oldu.

    Spor kenti olma yolunda çeşitli projelere imza atan Nilüfer Belediyesi, ‘Nilüfer Havacılık Festivali’yle katılımcılara unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.
Nilüfer Belediyesi havacılık tesislerinde düzenlenen festivalde katılımcılar eşsiz Gölyazı manzarasında havacılık sporunun tadını çıkardı.

    Rüzgarın sert esmesi nedeniyle zaman zaman uçuşların aksadığı organizasyonda, Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde bulunan engelliler de ‘Nilüfer Havacılık Festivali’ne katılarak ilk uçuş deneyimlerini yaşadı.

    Havacılık sporlarının yanı sıra, doğa sporlarının da yer aldığı festivalde Bursalılar doğayla iç içe bir zaman geçirdi. Bursa Özgür Dağcılar Grubu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşün sonunda katılımcılar Ayvaini Mağarası’nı da gezme imkanı buldu.

    Nilüfer Havacılık Festivali’nin açılışını yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Havacılık Festivali bizim uzun zamandır yapmayı planladığımız bir projeydi. Bunu gerçekleştirmenin huzuru içindeyiz.” dedi.

    Festivali kendisi de Bursa doğumlu olan Türkiye’nin ilk kadın pilotu ve Ulu Önder Mustafa Kemal’ın manevi kızı Sabiha Gökçen’e adayan Başkan Bozbey, “22 Mart 1913’de Bursa’da doğan Sabiha Gökçen Türk havacılığının gelişmesine büyük katkı sağladı. Ne mutlu ki bize; şimdi O’nun doğduğu topraklarda bir festival düzenliyoruz, Ne mutlu ki bize, O’na olan ahde vefa borcunu ödeyebiliyoruz” şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER