ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 14:32

Nilüfer Caddesi genişletilip, asfaltı yenileniyor

Nilüfer Caddesi genişletilip, asfaltı yenileniyor


Bursa Osmangazi Belediyesi’nin, yol genişletme ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında başlattığı Soğanlı Mahallesi Nilüfer Caddesi yol genişletme ve kavşak düzenleme çalışmaları sürüyor.

    İlçedeki çıkmaz sokakların açılması, dar, sıkışık cadde ve sokakların genişletilerek yeniden düzenlenmesi için başlatılan çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Mustafa Dündar, Soğanlı Mahallesi Nilüfer Caddesi'nin de kısa süre sonra yenilenerek Soğanlı Meydanı'na bağlanacağını söyledi.

    Son yıllarda artan trafik yoğunluğunun getirdiği sıkışıklık nedeniyle, caddenin genişletilip düzenlenmesi yönünde vatandaşlardan gelen talep üzerine çalışma başlattıklarını belirten Dündar, “Osmangazi’de, çarpık ve plansız yapılaşmanın getirdiği sorunların başında, dar cadde ve sokaklar geliyor. Artan trafik yoğunluğunu kaldırmayan bazı cadde ve sokaklarımızda iyileştirmeler yapıyoruz. Soğanlı Mahallesi Nilüfer Caddesi'nde, vatandaşların istekleri doğrultusunda başlattığımız yol genişletme, tretuar ve kavşak düzenleme çalışmalarımızı yakında tamamlayarak, caddeyi Soğanlı meydanına bağlamış olacağız.” dedi.

    Başkan Mustafa Dündar, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Nilüfer Caddesi'nde yaşanan trafik çilesini sona erdirecek yol genişletme, tretuar ve kavşak düzenleme çalışmaları için, belediye olarak bu güne kadar 18 binayı kamulaştırarak yıktık. Belediye bütçesinden sadece kamulaştırmalar için 4 milyon lira harcadık. Şu anda caddenin kavşak düzenleme çalışmaları ile, Soğanlı meydanına kadar olan tretuar ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Kısa süre sonra asfalt yenileme çalışmalarını da tamamlayarak, Nilüfer caddesine yepyeni bir kimlik kazandırmış olacağız.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER