ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 17:58

Niksar'da Kutlu Doğum Evi açıldı

Niksarda Kutlu Doğum Evi açıldı


Tokat’ın Niksar ilçesinde Mevlüt Kandili etkinlikleri çerçevesinde 'Kutlu Doğum Evi' açıldı.

Niksar Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (NASİAD) tarafından yaptırılan Kutlu Doğum Evi'nin açılışına Niksa Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, Niksa Belediye Başkan Duran Yadigar, Niksa Emniyet Müdürü Murat Mutlu, Niksar Müftüsü Ali Canbolat, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Recep Şaban Yavuz, NASİAD Başkanı Yunus Yılmaz, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

NASİAD Başkanı Yunus Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, "Bu Kutlu Doğum Evi maketlerini arkadaşlarımız bir ay gibi bir süre zarfında yaptıkları çalışmanın ürünüdür. Dernek olarak ilçemizin ekonomik kalkınması yanında manevi değerlerine sahip çıkan bir iş dünyası ile kalkınmayı istiyoruz. Bu 'Kutlu Doğum Evi' için maddi ve manevi emeği geçen iş adamlarımızı yürekten tebrik ediyor, katılımcılara teşekkür ediyorum." dedi. Törende daha sonra Müftü Ali Canbolat tarafından yapılan duanın ardından kurdele kesilerek 'Kutlu Doğum Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Kutlu Doğum Evi'ni gezen protokole Müftü Ali Canbolat rehberlik yaptı. Canpolat protokole ve katılımcılara stantları bir bir gezerek gerekli açıklamalar bulundu. Kutlu Doğum Evi'nde Meke'nin yeryüzü şekillerini gösteren maketi, Fil vakası (maketlerle olay resmedilmiş), Hz. Muhammed (sav)’in doğumu, Uhud Savaşı, Ravza-ı Mutahhara maketi, Hz. Muhammed (sav)’in hicreti (maketlerle olay resmedilmiş), ilk vahiy, Sevr Mağarası maketi, Kâbe-i Muazzama maketi, Sakal-ı Şerif, Kabe'nin orjinal örtüsünden bir parça, kutsal emanetlerin resim sergisi ve kitap sergilerinden oluşan standlar yer alıyor.

NASİAD tarafından her yıl düzenli olarak açılan 'Kutlu Doğum Evi' ziyaretçi akınına uğruyor. Yaklaşık on gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER