ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:32

Niğde'de eğitimcilerin yılsonu değerlendirme toplantısı

Niğdede eğitimcilerin yılsonu değerlendirme toplantısı


Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, "Öğrencilerimizi dünyaya yön veren lider özellikleri ile donatılmış bireyler olarak görmek istiyoruz." dedi.

Ekinci, Yılsonu Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Niğde olarak sizlerle birlikte başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiğimizi düşünüyoruz. Eğitim öğretimi rutin bir faaliyet olarak sürdürdüğümüz zaman birçok sorumluluktan kurtulabiliriz. Ama ulaşmak istediğimiz gelişmiş ülkelerin seviyesine ve refah düzeyi için rutin işlemlerin dışına çıkmamız gerekiyor. Ülkemizi nasıl ileriye götürebiliriz neler yapabiliriz dedik ve ilimizde birçok manada ilkleri yaptık. Yaptığımız işlerde yeterli olduğumuzu düşünmüyorum. Niğde için daha çok çaba göstermemiz gerekiyor. Bir örnekle bu yıl üniversite tanıtım günleri yaptık. Biz bunu önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı yapacağız ve süreklilik arz edecek. Bir çok alanda yarışmalar yaptık. Değerlerimizi ön plana çıkarmak için birçok alanda çalışmalar düzenledik. Bu manada değerler eğitimi ile ilgili tiyatro yarışmaları ve fotoğraf yarışmaları düzenledik." diyerek konuştu.

Fiziki manada birçok atılımın olduğunu belirten Ekinci, "İlimizde fiziki manada çok ciddi bir gelişme olduğunu görebiliyoruz. Okul sayımızla yapılan işleri mukayese ettiğimizde Niğde çok çok öndedir. Başka illerle görüştüğümüzde, yöneticileri olsun idarecileri ve öğretmenleri olsun Niğde’de bu manada ciddi atılımların olduğu dillendirilmekte ve söylenmektedir. Tabiki bunlar güzel şeyler. Ama yapamadığımız ve yetiştiremediğimiz işler ise bizleri rahatsız ediyor. Bizim müdürlüğümüz olarak çalışma sistemimiz budur. Gecemiz ile gündüzümüzle hep birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bu işler yapılırken bizlerle beraber olan Müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve mühendislerimize teşekkür ediyorum. Fiziki manada ilimizin ilerlemesi için mühendislerimiz canla başla çalışıyorlar ve insanüstü bir gayret gösteriyorlar. Onlara hassaten teşekkür ediyorum." dedi.

Eğitim öğretim manasında yöneticilerin desteklerini esirgemediklerinin altını çizen Ekinci, "İdareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rutin işlerin dışına çıkarak daha çok gayret gösterdiniz. Aynı zamanda öğretmenlerimiz için de aynısı söz konusu. Geçen sene geldiğimde bunu söyleyemiyordum ama şimdi görüyorum ki Niğde’de idarecisi, öğretmeni topyekun eğitimin ve Niğde’nin kalkınması için elinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Bu manada hepinize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizler okulda ve okul dışında öğrencilerimize verdiğimiz eğitim ile öğretim ile onları dünyaya yön veren lider özellikler ile donatılmış bireyler olarak görmek istiyoruz. Biz onlar için buradayız ve çalışıyoruz. Bu manada yapılan çalışmaları önemsiyor ve yapmaya da devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yeni eğitim öğretim yılına gerekli çalışmaların yapılacağı temennileri ile toplantı sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER