ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 18:37

ngellilere destek konferansı

ngellilere destek konferansı


 Ereğli Belediyesi Kent Konseyi tarafından 'Sorumluluklar ve Haklar Çerçevesinde Toplum, Aile ve Engelli Birey' konulu konferans düzenledi.

Kent Konseyi sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Sorumluluklar ve Haklar Çerçevesinde Toplum Aile ve Engelli Birey’ konulu konferans düzenledi. Eğitim Uzmanı Nimet Baran’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans AKM Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi. Konferansı Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Nalan Selvi Köseoğlu ve Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, engelliler ve aileleri katıldı. Eğitimci Nimet Baran, konferansta yaptığı konuşmada insanlara ön yargılı yaklaşılmaması ve topluma karşı sorumlulukların unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Baran şöyle konuştu: "Bilinçli bir insan ve toplum modeli yaratmanın en etkili aracı eğitimdir. Engellilik ile ilgili bireysel ve toplumsal bilinci arttırabilmek için eğitime ihtiyaç vardır. Engelli bireylerde toplumsal bilinç, genel olarak haklar ve özgürlüklerin geliştirilmesi noktasında sorumluluk alabilmelidirler. Engellilerin topluma entegrasyonlarının sağlanması noktasında mesleki eğitim ve istihdamları önemli yer tutmaktadır. Engelli hakkına sahip olan ön yargılar, ayrımcılığı körüklemektedir. Toplumsal farkındalık yaratma ve toplum bilincini arttırmada medya önemli bir rol üstlenmektedir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER