ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:40

Nevşehirspor teknik kadrosu şehri terk etti


Bölgesel Amatör Lig 6. Grupta 6 maçta topladığı 10 puanla 14 takım arasından 5. sırada bulunan Nevşehirspor Gençlik Klübü’nün teknik kadrosunun şehri habersizce terk ettiği bildirildi.

Dün Nevşehir Gazi Stadyumu’nda Aksaray Belediyespor’la oynanan ve 4-1 kazanılan maça çıkan teknik direktör Sait Taş ve yardımcı antrenör Hakan Koçer’in, akşam yemeği sonrasında yöneticilere bilgi vermeden şehri terk ettiği belirtiliyor. Teknik kadro ile yöneticiler arasında herhangibir sorun olmadığı, teknik kadronun ayrılışının şok etkisi oluşturduğu da ifade ediliyor.

Nevşehirspor GK Yönetim Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Nevşehirspor GK Teknik sorumlusu Sait Taş ve Yardımcı Antrenör Hakan Koçer’in hiç bir yönetici ve yetkili ile görüşmeden şehri terk ettikleri ve yolda Genel Kaptan Mehmet Bıyık ve bir gazeteciyi arayarak kulüpten ayrıldıklarını bildirdikleri açıklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu pazar günü oynanan Aksaray Belediyespor müsabakası sonrası tesislerde futbolcu ve teknik ekibe yapılan prim ödemeleri sonrası beraberce akşam yemeği yenildikten sonra Kulüp Başkanı Necmi Cantekin ve beraberindeki yöneticilerin tesislerden ayrıldıkları belirtilen açıklamada, “Teknik sorumlu Sait Taş ve yardımcısı Hakan Koçer hiç bir yönetici ve yetkili ile görüşmeden şehri terk etti. Yolda Genel Kaptan Mehmet Bıyık ve bir gazeteciyi arayarak kulüpten ayrıldı. Yönetim Kuruluna yazılı istifa veya yüz yüze bir görüşme gereği bile duymadan şehri terk eden teknik sorumlu ve yardımcısının yapmış oldukları bu davranıştan dolayı öncelikle kınıyor ve bu davranışın spor etiğine uygun olmadığını düşünüyoruz.” denildi.

Akşam saatlerinde bilgi sahibi olunan bu durum sonrası yaptıkları araştırma sonrasında Teknik Sorumlu ve yardımcısının geçen hafta takımda görevli iken bir başka takımla görüştüklerini de öğrendikleri belirtilen açıklamada, “Kendisi bir doping olayından dolayı ceza alan biri olarak kapılarımızı açtığımız tekrar futbol camiasına kazandırmaya çalıştığımız bir teknik sorumlunun bu denli spor etiğine uygun olmayan davranışını tekrar kınıyoruz. Kendisi hakkında kulübümüzün yaşadığı maddi kayıpla alakalı Federasyon ve adli tüm hukuki yollara başvuracağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız. Futbol Takımımızın başına geçici olarak yardımcı hocalarımızdan İzzet Canyurt getirilmiştir. Yeni bir Teknik Sorumlu ile anlaşma sağlayana kadar İzzet Canyurt takımda tek sorumlu olarak görev yapacaktır.” denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER