ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 12:11

Nevruz ve birlik cemi yapıldı

Nevruz ve birlik cemi yapıldı


 Cem Vakfı Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Nevruz ve Hızır İlyas Birlik Cemi' Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Törene, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Karaşar Belediye Başkanı Ali Özdamar, Cem Vakfı yöneticileri ve birçok vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan vakfın Ankara Şubesi Başkanı Şahin Akıncı, “Bütün konuklarımızı Ehl-i Beyt’in sevgisiyle selamlıyorum. Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

“ALLAHIMIZ BİR YOLUMUZ BİR”

Belediye Başkanı Fethi Yaşar da konuşmasında, “Sizlerle bir arada burada olmaktan, Ceminizin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Allah birdir, ama ona giden yolda farklı patikalar vardır. Allah’ın emirleri hepimiz için aynıdır. Yaradan kamil insan olmamızı emreder. Alevi vatandaşlarımız da Hz. Ali’nin ve Atatürk’ün ilme ve bilime verdiği değeri düstur edinmişler ve bu yolda kararlılıkla yürümektedirler. Bizlerin ayrısı gayrısı olmamalı. Ben sosyal demokrat bir belediye başkanı olarak bütün vatandaşlarımıza karşı eşit ve adil hizmet götürmeyi amaç edindim. Belediye faaliyetlerimizi de insan odaklı olarak yürütüyoruz. Irkına, inancına, mezhebine, partisine bakmadan hizmet etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

SONRAKİ CEM YENİ CEMEVİNDE

Konuşmasının sonunda inşaatı devam eden Batıkent Sağlık ve Kültür Merkezi içinde yer alan cemevinin birkaç aya kadar açılışını yapacaklarını belirten Yaşar, “Bütün zorluklara rağmen cemevimizde sona yaklaştık. Ümit ediyorum ki bir sonraki cemimizi Batıkent Cemevimizde yapacağız.” dedi. Mersiyeler ve duaların okunduğu cem töreni sonrası konuklara lokma servisi yapıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER