ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:45

Nevbahar Derneği'nden şükran yemeği

Nevbahar Derneğinden şükran yemeği


Konya’da faaliyet gösteren Nevbahar Derneği, Yemen Türk Koleji'nin kendi binasının yapımına maddi-manevi destek veren ve yeni binanın resmi açılışına katılan hayırseverleri teşekkür yemeğinde bir araya getirdi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun da katıldığı yemekli toplantıya Konyalı hayırsever kadınlar büyük ilgi gösterdi.

    Nevbahar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Merkez Bera Otel'de yaptığı yemekli toplantıya 400'e yakın davetli katıldı. Yemen Uluslararası Türk Koleji'nin bir ay önce yapılan resmi açılışına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte katılan Sare Davutoğlu'nun onur konuğu olduğu yemekli toplantının açılışında konuşan Nevbahar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sibel Oğuz, tamamını kadınların oluşturduğu misafirlere hoş geldiniz dedi.

    Kadınların yaratılış itibariyle şefkat ve merhamet kahramanı olduğunu belirten Sibel Oğuz, kadınların bu özellikleri dolayısıyla hayır yarışında önde olması gerektiğini vurguladı. Nevbahar Derneği Başkanı Sibel Oğuz, Konyalı kadınların yurtiçinde ve yurtdışında açılan okullarda, etüt merkezlerinde, sağlık ocaklarında, aşevlerinde ve diğer hayır kurumlarında hep ön saflarda yer aldığını söyledi. Oğuz, "Nevbahar Derneği olarak çalışmalarımıza katılan, destek veren bütün üyelerimize ve destek veren gönüllülerimize teşekkür ediyoruz." dedi.

    Konyalı hayırsever hanımların katıldığı yemekli toplantı, Sibel Oğuz'un konuşmasının ardından Reha Yeprem'in sunduğu ve Yemenle ilgili hatıraların ve şiirlerin yer aldığı şiir dinletisiyle devam etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER