ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 13:28

Neşet Ertaş, Çankaya'da konserle anıldı

Neşet Ertaş, Çankayada konserle anıldı


Bestelediği ve söylediği türkülerle milyonların gönlünde taht kuran ‘Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş, Çankaya Belediyesi, Çankaya Kent Konseyi, Halkevleri, ODTÜ Türk Halk Bilimleri Topluluğu Mezunları ve İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nin birlikte düzenlediği etkinlikle anıldı.

        İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda gerçekleştirilen anma etkinliğinde; sanatçılar Celal Sezer ve Abdurrahman Tarikçi, Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirdi. Kalabalık bir izleyici kitlesinin katıldığı anma etkinliğinde büyük ustanın pek çok eserine salondaki izleyiciler de eşlik etti.

Etkinlik öncesinde bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak, Neşet Ertaş’ın buram buram Anadolu kokan, doğa ve insan sevgisi yüklü eserlerinin bu topraklarda sonsuza kadar yaşayacağını, insanlığa hep güzel mesajlar ve duygular taşamaya devam edeceğini söyledi. Atak, Neşet Ertaş ismini Çankaya’da bir parka vererek, sanatçıya duydukları vefa borcunu, bir parça da olsa ödemeye çalışacaklarını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER