ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 15:29

Neşat Ertaş, Niğde'de anıldı


Niğde Belediyesi, Neşet Ertaş'ı anma programı düzenledi. Programda Niğdeli mahalli sanatçılar bir araya geldi.
Neşet Ertaş hayranlarının doldurduğu salonda mahalli sanatçılar korosu bir birinden güzel türküleri seslendirerek dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

    Niğde milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir ve çok sayıda dinleyicinin katıldığı Neşet Ertaş’ı anma programı Derbent Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

    Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür eden Niğde Folklor Kültür Sanat Derneği kurucusu Sabri Özdağ, “Niğde Belediye Başkanlığı'nın Niğde Akmedrese’yi kültürevi olarak açmasından dolayı bu etkinlikler Niğde’de hız kazandı. Niğde Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’a arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bizim zamanında tüneğimiz yani bir arada buluşup etkinliklerimizi yapabileceğimiz hazırlanabileceğimiz bir yerimiz yoktu. Kendi imkânlarımızla dernek olarak kira bedelini dahi ödeyemiyorduk. Yıllardır 2003 yılından beri Niğde Folklor Kültür Sanat Derneği halen devam ediyor. Bir ara kişi sayımız yer sorunundan dolayı azalmıştı fakat Belediye Başkanımız Sayın Faruk Akdoğan’ın ve halkımızın desteğiyle tekrar canlandık. Bundan sonra değerli il yönetiminden ve bütün yetkililerden bizi desteklemelerini istiyorum. Bizleri desteklerseniz biz hiçbir menfaat karşılığı olmaksızın güzel konserleri sunmayı her zaman için yapacağız ve huzurlarınızda olacağız.” dedi.

    Sanata ve sanatçıya verdiği değeri her platformda dile getiren Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğde Belediyesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün de sözünden hareket ederek ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir’. Göreve geldiğim günden bu güne kadar sanat, kültür, alanında kültür adamlarımız ve ilim adamlarımızla, yazarlarımızla her kesime, herkese farklı alanda bu güne kadar destek verdik. Bu günden sonra da hep destek olmaya devam edeceğiz. Şehrimizin kültürünün ve sanatının artırılması, bu kesimde yer alan kardeşlerimizin de desteklenmesi noktasında desteklerimizi eksik etmiyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER