ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:59

Necip Fazıl Kısakürek Orhangazi'de yarışmayla anıldı


Bursa'nın Orhangazi ilçesinde büyük fikir adamı ve şair Necip Fazıl Kısakürek’in ölümünün 30. yılı münasebetiyle ortaokullararası Necip Fazıl Kısakürek Şiirleri Okuma Yarışması’ düzenlendi. Orhangazi Kız Meslek Lisesi konferans salonundaki yarışmaya; Milli Eğitim Müdürü İbrahim Aydın, Milli Eğitim şube müdürleri Aydın Damar ve Kemal Gürkan, okul müdürleri ve öğrenciler izledi.

İlçe merkezindeki 6 ortaokuldan ikişer öğrencinin katıldığı yarışmada, 12 öğrenci şiir okuma da hünerlerini sergiledi. Yarışmanın jri üyeliklerini; Çok Programlı Lise’den Muhammet Ertürk, Endüstri Meslek Lisesi’nden Muhsin Fidan, Kız Meslek Lisesi’nden Hüseyin Kuru, Çok Programlı Lise’den Bülent Yılmaz, Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi’nden Mahsuni Kapucu, Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Pınar Demirsoy, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Sadebey Yıldız yaptı.

Jürideki öğretmenler yarışmacı öğrencileri şiir okuma sırasındaki hareketleri, mimikleri ve ses tonlarıyla değerlendirdi. Yarışma öncesinde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın, Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya şiirinden kesitler okudu. Katılımcıların keyifle izlediği yarışma sonunda Jüri, Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Melike Aksoy’u birinci, Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Özge Özbay’ı ikinci, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulbaki Bütün’ü ise üçüncü seçildi.

‘Necip Fazıl Kısakürek Şiirleri Okuma Yarışması’nda sergilediği performansla birinci seçilen Melike Aksoy, Çok Programlı Lise öğretmenlerinden Bülent Yılmaz’ın çaldığı ud eşliğinde Necip Fazıl’ın ‘Kaldırımlar’ adlı şiirini seslendirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER