ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 11:05

Mutlu Mahallesi’ne dörtlü kompleks

Mutlu Mahallesine dörtlü kompleks


Ankara Mamak Belediyesi, Mutlu Mahallesi’nde inşa ettiği dörtlü kompleksin kaba inşaatını tamamladı. Tesis, ilçede birçok hizmeti aynı çatı altında sunacak. Otopark, ticaret merkezi, gençlik merkezi ve kapalı pazar olarak tasarlanan kompleks tam bir hizmet noktasına dönüşecek.

Mamak’ta 66 mahallenin bulunduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Yaptığımız kalıcı eserler birer birer tamamlanıyor. Mamak’ın hangi mahallesine bakarsanız yatırımlarımızı görürsünüz. Yatırımlarımızı bölgemize dağıtıyoruz. Bunun sebebi Mamak’ın genelini cazibe merkezi haline getirmek. Mutlu Mahallesi’nde yapılan tesisimiz mahallenin büyük bir ihtiyacını karşılayacak. Kırım Sudak Kardeşlik Parkı’nın hemen karşısında yer alan dörtlü kompleksle vatandaşlar birçok hizmeti bir noktada alacak” dedi.

Mutlu Mahallesi’nde tamamlanmak üzere olan dev kompleks 13 bin 500 metre kare alan içerisinde inşa ediliyor. Eğitim, kültür ve sosyal alanlarda hizmet verecek komplekste çevre düzenlemesiyle mini amfisi, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, peyzaj düzenlemeleri ve fitnes alanları da bulunuyor. Yatırımı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Mutlu sakinleri tesisten her manada faydalanacaklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER