ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 12:05

Müteahhitler, MHP’li başkan adaylarını ağırladı

Müteahhitler, MHPli başkan adaylarını ağırladı


Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarıyla buluştu.

Riva otelde düzenlenen toplantıya MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Sözlü, Seyhan adayı Abdullah Çalışkan, Çukurova Belediye Başkan adayı Ali Uğur Akbaş, MHP Seyhan ilçe Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Tamer Gülcan, partililer, iş adamları ve meclis üyesi adayları hazır bulundu. Toplantının sunuculuğunu ise AYAMDER Başkan Vekili Mustafa Vursavuş yaptı.

ADANA KÖTÜ İMAJINDAN KURTARILSIN

Toplantıda açılış konuşmasını yapan AYAMDER Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kılçık, son yıllarda meslektaşlarının çok sıkıntılı günler geçirdiklerini hatırlatarak “Artık, önümüzde bir seçim var. Adana güvenilebilir itibar edebileceği bir başkan seçecektir. Seçimin ardından bir çok sorunun üstesinden gelinecektir. Adana’yı bugün ki kötü imajından kurtararak iyi bir Adana vizyonuna kavuşturulacağından hiç şüphemiz yoktur. Bu yüzden sizlere seçim çalışmalarınızda başarı diliyorum.” diye konuştu.

ÖNÜMÜZ KESİLDİ

Müteahhitlerin yaşadığı sıkıntıları örnekleriyle veren Kılçık, “Kentimizin en ciddi yaşadığı sıkıntılardan bir tanesi imar sorunudur. Son 5 yılda Adana yap-boz tahtasına çevrilmiştir. Halen bugün bile meclis ile komisyon arasında bir çok konu gidip gelmekten çözülememiştir. Süreç bir türlü çözüme kavuşmamaktadır. Siyasi dengesizlik işlerimizi bu hale getirmiştir. Konut fiyatları olmaması gereken yerlere geldiyse bunun sebebi bu krizlerden kaynaklanmıştır. Çünkü, müteahhit arkadaşlarımız Adana’da inşaat yapacak arsa bulamıyor.” ifadesini kullandı.

BİR ÇİVİ ÇAKILMADI

Kentsel dönüşüme de değinen Başkan Kılçık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kentimizi de bir çok yerde kentsel dönüşüm alanı ilan edildi. Ama uygulamaya bakıldığında fiiliyat da çok az yerde proje hayata geçirildi. Büyükşehir’de ilan edilen 9’a yakın yerde bir tanesine dahi çivi çakılmadı. Bu yerlerde vatandaş kendisin proje yapmak istiyor üzerinde şerh olduğu için yaptırılmıyor. İnşallah seçimlerden sonra bu dönem de göz den geçirilerek kendi imkanlarıyla inşaatı yapacak yerlerde bu tedbirlerin kaldırılmasını önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

AKBAŞ, YENİ EVLİLERE UCUZ KONUT VERECEK

Daha sonra konuşan Çukurova Belediye başkan adayı Ali Uğur Akbaş da seçim çalışmaları hakkında bilgi verirken yapacağı projelerini anlattı. Akbaş, 5 yıl Çukurova’yı ileriye götürecek hiçbir çalışmanın yapılmadığını iddia etti. Akbaş, “Çukurova hep geriye götürülmüştür. Asli vazifeler dahi yerine getirilmemiştir. Bizler göreve geldiğimizde dar gelirli insanlarımıza kucak açacağız, maddi destek de bulunacağız. Yeni evlileri de ucuz konutla ev sahibi yapacağız. Kısacası Çukurova’yı Adana’nın kalesi yapacağız.” diye konuşu.

ÇALIŞKAN: İNŞAAT SEKTÖRÜ KALKINMAMIZDA MOTOR OLMUŞTUR

Türkiye’nin kalkınmasını tamamlamamış bir ülke olduğu belirten MHP Seyhan ilçe belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan ise Adana’nın en önemli sektörün inşaat olduğunu söyledi. “Ülke kalkınmasında inşat sektörü bu göçlerden dolayı kalkınmamızın motoru olmuştur” diyen Çalışkan; “En önemli sözümüz Adana’da artık bir metre bile tarım arazisi imara açılmayacak. Çünkü, böyle giderse Adana’da tarım arazisi kalmayacak. Biz bu konuda birbirimize söz verdik. Seyhan’ın 3’de 2’sini oluşturan çarpık yapılaşma daha iki Seyhan nüfusunu kaldırır. Bizim önceliğimiz bu bölgelere kentsel dönüşümü sağlamak. Seyhan’ı sorunlarını sizlerle birlikte çözeceğiz, aşacağız” şeklinde konuştu.

SÖZLÜ: KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAK CESARET İSTER

“Kentsel dönüşüm yapmak Cesaret ister” diyen MHP Büyükşehir belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü’ de, inşaatları yaparken kimsenin malını gasp etmeyeceklerini belirtti. Sözlü, “Adana’mızın müteahhitleriyle büyük ortaklıklar kurarak Adana’ya ışık saçacağız, gücünü göstererek nam salacağız. Bunu da siz müteahhitlerimizle başarabileceğimize inanıyoruz. Sizlerin yapacağınız hamleler, herkesin lehine olacaktır. Kimse, belediyeye evrakını getirdiğinde aracısı devreye sokmayacak, birilerine rüşvet vermek zorunda kalmayacak. Biz şehir planlamalarını yaparken sizleri çağırarak oy birliğiyle yapacağız. Gizlimiz, saklımız olmayacak. Adana’nın yükünü hep birlikte paylaşacağız.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER