ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:28

Muş’ta ‘Erbakan’ı Anlamak’ programı düzenlendi

Muşta Erbakanı Anlamak programı düzenlendi


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Muş Şubesi, 3 yıl önce hayatını kaybeden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının seneyi devriyesi münasebetiyle ‘Erbakan’ı Anlamak’ programı düzenledi.

Muş Düğün Salonu’nda düzenlenen programa Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Müftüsü Recep Uzun, AK Parti Muş Belediye başkan adayı Feyat Asya, Saadet Partisi Muş Belediye başkan adayı Muhittin Aytunç, MHP Muş Belediye başkan adayı Tarkan Dede, Hüda Par Muş Belediye başkan adayı İnan Sur, Anadolu Gençlik Derneği Muş Şube Başkanı Aydın Suna ve çok sayıda kişi katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği Muş Şube Başkanı Aydın Suna yaptı. Suna, “Değerli misafirimiz, muhterem Muşlular, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı anma ve anlama çerçevesinde düzenlediğimiz programımıza, hepiniz hoş geldiniz. Bizim için Necmettin Erbakan, kırıcı bir soğuktan sonra gelen, baharı başlatan çiçekti, Necmettin Erbakan iman varsa imkân da vardır, diyebilendi. Peygamberimiz (SAV)'in ifadesiyle 'Her kim hayırda bir çığır açar ve bu çığırda kendisine uyulursa kendi sevabı ile birlikte kendisine uyanların sevapları kadar sevap alır'. Bizim önümüzdeki yürüdüğümüz yolu açandı. Hayra anahtar, şerre kilit olmaya gayret edendi. Onun gözünde makbul olan tek şey Allah rızası için yapılan mücadeleydi." dedi.

Suna’nın açılış konuşmasından sonra ‘Erbakan’ı Anlamak’ konferansının onur konuğu Şinasi Başaran sunumunu gerçekleştirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER