ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 12:09

Muş’a gönderilen ambulanslar hizmete başladı

Muşa gönderilen ambulanslar hizmete başladı


Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri’nde kullanılmak üzere Muş’a gönderilen 5 adet tam donanımlı yeni ambulanslar düzenlenen törenle hizmete başladı.

112 Acil servisi önünde düzenlenen törenin açılış konuşması yapan AK Parti Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık, Muş'a biri obezler için olmak üzere 7 adet tam donanımlı ambulans tahsis edildiğini belirterek, 3 olan acil istasyon sayısının 10'a çıkarılacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Muş'a 5 adet tam donanımlı yeni ambulanslar gönderildiğini ifade eden Işık, 2 ambulansın daha ilave olarak geleceğini, bunlardan bir tanesinin obezeler için olacağını aktardı.

Vali Büyükersoy ise Muş’a 5 ambulans kazandırıldığını belirterek buna ilave olarak 2 tane daha ambulansın geleceğini kaydetti. 10-15 yıl öncesinden örnekler veren Vali Vedat Büyükersoy, “Toplam 35 ambulansla sağlık hizmetleri vermeye devam edecektir. 2010 yılında bildiğiniz gibi uçak ve helikopter ile hasta nakli başladı ve ilimizde 2010 yılından bu güne kadar helikopter ile 77 hastamız uçak ile ise 33 hastamız taşınmıştır.” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Vali Vedat Büyükersoy, AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Ebiloğlu ve İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz açılış kurdelesini kesti. Vali Büyükersoy ve Milletvekili Işık’ın ambulansları incelemesinden sonra ambulanslar şehir merkezinde hizmete başladı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER