ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:54

Muş’a 6 adet tam donanımlı ambulans geliyor

Muşa 6 adet tam donanımlı ambulans geliyor


AK Parti Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık, Muş'a 6 adet tam donanımlı ambulans tahsis edildiğini belirterek, 3 olan acil istasyon sayısının 10’a çıkarılacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Muş'a 6 adet tam donanımlı yeni ambulanslar gönderiyor. Trafik tescil işlemlerinin tamamlanmasının ardından ambulansların perşembe günü hizmete girmesi bekleniyor. AK Parti Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Faruk Işık konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 3 olan acil istasyon sayısının yeni yapılan istasyonlar ile 10'a çıkarıldığını söyledi. Araçlardan birinin özellikle çok sayıda hasta sevkine imkan sağlayacak büyüklükte olduğunu kaydeden Işık, önümüzdeki günlerde teslimi planlanan 6 adet modern ambulansın tahsisinin geçen hafta gerçekleştirildiğini hatırlattı. Bu araçların içinde obez ambulansı, paletli kar ambulansı gibi değişik teknik ve donanımda ambulans bulunduğunu vurgulayan Işık, 2013 yılında taşınan vaka sayısının ortalama 21 bin adedin üzerinde olduğunu ifade etti.

Işık, şunları kaydetti: “Muş'ta 112 acil sağlık hizmeti alabilme oranı verilere göre gururla ifade etmeliyim ki yüzde 100'dür. Bu güzel verilerimize ek olarak Sağlık Bakanlığı tarafından 6 adet ambulans, Ankara'dan Muş'a getirilerek İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edilecek, böylece vatandaşlarımız daha kaliteli sağlık hizmeti alacak. Tüm Muş halkımıza hayırlı olsun.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER