ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 14:53

Muhtarlara büyükşehir yasasını öğretti


Antalya Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, köy muhtarlarına Büyükşehir Yasası hakkında bilgi verdi, 2014 yılına kadar yapılması gereken işlemleri anlattı.

Alanya Öğretmenevi'nde köy muhtarları ile buluşan Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Büyükşehir Yasası'nın köyler açısından çok büyük avantajları olduğunu kaydetti. 2014'e kadar olan süreçte yapılması gerekenleri yaparak gerekli envanterleri, bilgileri 2014’te gelecek yönetimin önüne koymaya hazırlanacaklarını söyleyen Sipahioğlu, Büyükşehir Yasası'ndan önce köylere belediye olarak hizmet götürmenin zorluklarına değindi.

Sipahioğlu, "Eskiden hizmet talep edilirdi. Ama şimdi hizmet kendisi gelecek." dedi. Şu anki yasalarda belediyeler arasındaki imar bütünlüğü olmadığına vurgu yapan Sipahioğlu, Büyükşehir Yasası'ndaki Alanya için en önemli değişikliğin imar ve toplu ulaşımda yaşanacağını ifade etti.

İmar planı yetkisinin 2014 yılından itibaren Antalya’da olacağını dile getiren Başkan Sipahioğlu, imar planlarının tek meclis ve tek komisyonda işlerin biteceğini kaydetti. Sipahioğlu, "Muhtarlarımızla birlikte yapacağımız projelerle de köylerimizin alt ve üst yapı çalışmalarını planlamamız gerekiyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER