ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 17:14

Muharrem ayında buluştular


Sultan Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen iftar rogramında Alevi-Sünni kardeşliği damga vurdu. Toplumun farklı kesimlerinden insanlar aynı sofrada Muharrem orucunu açarken, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Dernek Başkanı Sultan Kümbet'in ev sahipliğinde gerçekleşen iftara Çorum Valisi Sabri Başköy ve eşi Fatma Başköy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık, STK temsilcileri ve farklı kesimlerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Muharrem ayı orucu nedeniyle bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Külcü, ''Bu birlik ve beraberliğin yaşamımızın her alanına örnek olmasını diliyoruz.'' dedi. Birlik ve beraberliğin Muharrem orucu ile bir kez daha pekiştiğine dikkat çeken Külcü, farklı kesimden vatandaşların bir araya gelmesinin kardeşlik adına çok önemli olduğunu ifade etti. ''Bizler farklı dalların aynı gülüyüz'' diyen Başkan Külcü, Muharrem'in Türkiye'deki her kesimden vatandaşı sarması temennisinde bulundu.

Sultan Kümbet oruç açma yemeğinde yaptığı konuşmada derneklerinin 12 gün boyunca Muharrem ayı yemeği vereceğini on ikinci günde de aşure yapılarak vatandaşa dağıtacaklarını belirtti.
Kümbet, ''Birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü duyguları ile bizler kardeşiz. Bu kapı sizlere her zaman açık. Çorum Belediyesi'nin derneğimize kazandıracağı morg, dinlenme yeri ve çevre düzenlemesi için şükranlarımı sunuyorum. Nice Muharrem aylarına birlikte kavuşmayı diliyorum. ''
Yemek sonunda Arif Demiral (Dede) de Muharrem Ayı'nın ilk lokma duasını yaptı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER