ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 15:57

Muğla'da Pi Günü şenliği düzenlendi

Muğlada Pi Günü şenliği düzenlendi


Muğla'da, matematik olimpiyatlarına hazırlık kapsamında Pi Günü şenliği düzenlendi. Menteşe Atatürk İlkokulu bahçesindeki etkinliğe Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burçak Öz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Arslan, yaptığı konuşmada, "Matematiği sevdirerek öğretmeyi amaçlayan bu proje amacına ulaşacaktır. Gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına önemli bir aşama olduğuna inanıyorum. Enerjimizin büyük bir kısmını, gençlerimizi geleceğe donanımlı olarak hazırlamak doğrultusunda harcıyoruz. İnşallah başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Çınar ise "pi" sayısının matematikte önemli bir yere sahip olduğunu, yaklaşık değeri olan 3,14’ü temsil etmesinden dolayı bütün dünyada 14 Mart'ın tarihi Pi Günü olarak kutlandığını söyledi.

Gün boyu devam eden etkinlikte gönüllü üniversite öğrencileri tarafından sabah ortaokul, öğleden sonra liselilere tangram, pentominos, sudoku, geometri tahtası, olasılık, çok küplüler, kendoku, origami, hanoi kuleleri, en küçük alan en büyük çevre, uzunluk ve miktar tahmini, sihirli üçgen ve sihirli kare, yüzlük tablo, fraktallar, escher kaplamaları, düğümler gibi 16 oyun ve etkinlik oynatıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER