ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 14:09

Muğla 22. Kültür Şenliği'ne hazır

Muğla 22. Kültür Şenliğine hazır


Muğla Belediyesi tarafından bu yıl 22.'si düzenlenen Kültür Şenliği, 27-29 Eylül 2013 arasında yapılacak. Üç gün boyunca şehrin farklı noktalarında sürecek şenlikte konser, yarışlar, sünnet şöleni, tiyatro, sergi gibi etkinlikler yer alacak.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Başkan Vekili Yavuz Kayı ile birlikte düzenlediği basın toplantısıyla 22. Kültür Şenliği hakkında bilgi verdi. 1984 yılından bu yana düzenledikleri şenliğin 22.'sine ulaşmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Gürün, sahip oldukları sosyal, kültürel, doğal ve mimari zenginliklerle bu şenlikleri yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Gürün, "Bu yılki şenlik kapsamında Düğerek Sosyal Tesisi ve Spor Salonu açılışı, konserler, tiyatro, resim, ebru, fotoğraf sergisi, bayanlar yavaş bisiklet yarışı, çocuk etkinlikleri, kitap tanıtımı, şiir ve türkü dinletisi, bal şenliği, rahvan at yarışı, satranç turnuvası, 9. Trap, Okçuluk, Skeet ve Kurşun Atış Gösterisi, yayla etkinlikleri gibi birçok etkinlik Muğlalılarla buluşacak." dedi.

Toplantıda ayrıca Muğla’da hayata geçirilen tesisler ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Gürün, gelecekte spor, sağlık ve kültür şehri olacağını kaydetti: "Anfitiyatro, devam eden restorasyon çalışmaları, Saburhane Meydanı düzenlemesi, Düğerek sosyal tesisleri, bisiklet yolları, Asar Dağı yürüme yolu ve tıp fakültesi tamamlandıktan sonra Muğla bir spor, sağlık ve kültür kenti durumuna gelecek. Muğla, yeşil alan bakımından Türkiye'nin en önemli kentlerinden birisi. Şu anda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 7,9 metrekare. Göreve geldiğimizde 63 bin metrekare olan yeşil alan miktarını, 499 bin 655 metrekareye çıkardık." Başkan Gürün, Muğla ile Kötekli arasında bisikletle gezme imkânını sağlayacak ihaleye de önümüzdeki günlerde çıkacaklarını ifade ederek, "Bisiklet yolu ağı, 26 kilometreye bağlandı. Önümüzdeki günlerde bisiklet ihalesine çıkacağız. Bu ihaleyle 1 TL karşılığında Kötekli Mahallesi'nden Muğla’ya bisikletle gelme imkânı sağlanacak. Aynı şekilde Muğla’dan da Kötekli Mahallesi'ne 1 TL'ye gidilebilecek." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER