ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:26

Müftü Gerek, köy imamlarını ailece ziyaret ediyor


Kırıkkale Müftüsü Bekir Gerek, merkeze bağlı Kazmaca köyünü ziyaret ederek, cami cemaati ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Camide cemaate hitap eden Gerek, kadınlara yönelik bir Kur’an kursu açılması için muhtarlıkla birlikte çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gençlerin ve kadınların eğitimlerinin önemine vurgu yapan Bekir Gerek, bu konuda gerekli duyarlılığın gösterilmesini istedi. Yeni atanan köy imamını da evinde ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Köy halkı müftüye, yaptıkları ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kadınlar ise Kur’an kursunun açılışını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Daha sonra Gerek, Kızıldere köyü imamını evinde ziyaret ederek hizmetleri hakkında bilgi aldı.

Köylerde görev yapan din görevlilerini ailesiyle zaman zaman ziyaret ettiğini belirten Gerek, köylerdeki hizmet şartlarını paylaştıklarını ve gerekli katkıları vermeye çalıştıklarını ifade etti. Müftü Gerek, özellikle bu ziyaretlerin ailece yapılmasının görevlilere moral verdiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER