ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 13:37

Mudanya'da Gaziler Günü kutlandı


19 Eylül Gaziler Günü olması dolayısıyla Bursa’nın Mudanya ilçesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma ve anma töreni yapıldı.

Törene Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Garnizon Komutanı Kd. Binbaşı Tayfun Paşaoğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Muharip Gaziler Derneği Mudanya Temsilciliği yetkilileri, sivil ve askeri erkan katıldı. Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Sahil Güvenlik Kd. Bnb. Tayfun Paşaoğlu ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mudanya Temsilcisi Canip Uysal yaptı. Mudanya Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından protokol üyeleri ilçede ikamet eden gazileri ziyaret etti.

SAHİL GÜVENLİK GEMİSİ ZİYARETE AÇILDI

Gaziler Günü dolayısıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait TCSG-312 gemisi Mudanya Tahmil Tahliye İskelesi’nde halkın ziyaretine açıldı. 19 Eylül dolayısıyla ayrıca Mudanya Belediyesi gaziler ile şehit aileleri ve yakınlarına Büyükşehir Belediyesi Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde öğle yemeği verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER