ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:40

Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu kuruldu

Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu kuruldu


Bursa'da, Mudanya ilçesinin tanıtımına ve turizmine katkı sunmayı amaçlayan 5 katılımcı dernek, 'Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu'nu kurdu.

Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu’nu oluşturan 5 katılımcı sivil toplum kuruluşunun başkanları, mutabakat için Esman Butik Otel’de bir araya geldi. Mudanya Turizm Kültürü Geliştirme Derneği Başkanı Denizhan Sezgin, Mudanya Lozan Mübadilleri Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Mudanya Turizm ve Otelciler Birliği Derneği Başkanı Akın Esgin, Tirilye Yelken Amatör Denizcilik Derneği Başkanı Serkan Sorguç ve Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuz Gerçekçi’nin katılımıyla kurulan Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu’nun mutabakat metni imzalandı. Dernek temsilcileri, turizmin gerektirdiği faaliyetler kapsamında, dayanışma ve güçbirliği içinde turizmi her yönden geliştirmeye dönük ortak çalışmalar içerisinde bulunmayı hedefledi.

Esman Necdet Şen'in, başkanlığa getirildiği platformda; Serdar Ertan, Ulvi Yavuz, Hüseyin Esen denetleme kuruluna seçilirken, Tijen Yener ise danışmanlık görevini üstlendi. Mudanya’yı farklı yönleriyle tanıtmak arzusunda olduklarını belirten Mudanya Turizm Gönüllüleri Platformu Başkanı Esman Necdet Şen, ilçenin kültürel, tarihi, turistik, doğal güzellik ve değerlerini, benzerlerinden farklılıklarını tüm Türkiye’ye ve dünyaya bu güç birliğiyle anlatmak istediklerini söyledi.

Çatı altında bir araya gelen derneklerin, kendi bünyelerinde yapacakları çalışmalarda bağımsız olduğunu ifade eden Başkan Şen, “Bu platform sayesinde Mudanya’nın kültür mirasının yaşatılması, geliştirilmesi ve renklendirilmesi doğrultusunda kamu kesimince yapılan ve yapılacak çalışmaları motive edip, özendireceğiz. Mudanya’yı en iyi şekilde tanıtacağız.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER