ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:37

Mudanya HEM yıl sonu sergilerine başladı


Bursa Mudanya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM), 2012-2013 eğitim öğretim yılında açtığı kurslara ilişkin yıl sonu sergi ve belge dağıtım programlarına Ülkü Mahalle’den başladı.

Ülkü Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Erol Ardahanlıoğlu ve Ülkü Mahalle Muhtarı Mustafa Köse’nin ev sahipliğinde düzenlenen törene AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Sagun, HEM Müdürü Remzi Ataman ve AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman ile mahalle sakinleri ve kursiyerler katıldı.

Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, ilçede şu ana kadar açılan kurslarla, bayanların boş zamanlarını belirli bir şekilde değerlendirmelerini sağladıklarını ve onları tüketici olmaktan çıkararak üretici hale getirdiklerini söyledi.

HEM Müdürü Remzi Ataman ise haftalık 30 saat olarak, toplamda 400 saat uygulanan Kadın Dış Giysileri Dikim Kursu'na katkılarından dolayı muhtarlık ve ilgili makamlara desteğinden ötürü teşekkür etti. Daha sonra kursu başarıyla tamamlayanlar, sertifikalarına ilçe protokolünün elinden kavuştu. Kursiyerler, Tehmine Alp’in öğreticiliğindeki kurslardaki el emeği göz nuru becerilerini davetlilere görsel bir sunumla sergiledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER