ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:53

Mübadil dernekleri piknikte buluşacak


Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği'nin 15 Haziran Pazar günü Asarağaç piknik ve mesire alanında gerçekleştireceği 15. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü hazırlıkları için tüm mübadil köy dernekleri bir araya geldi.

Balkan Türkleri Derneği'ndeki toplantıya Kerpiçli Köyü Derneği Başkanı Uğur Tüzen, Asarağaç Köyü Derneği Başkanı Şaban Korkmaz, Sepetçiler Köyü Derneği Başkanı Engin Lay, Karaperçin Köyü Derneği Başkanı Ayhan Abacı, Devgeriş Köyü Derneği Başkanı Ahmet Onaran, Çanakçı Köyü Derneği Başkan Yardımcısı Şaban Güneş, Demirci Köyü Derneği Başkanı Süleyman Öz ve Samsun Balkan Türkleri Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda pilav günü yapılacak etkinlikler, derneklerin görevi ve programın akışı gibi konular görüşüldü. Ayrıca alana mübadil köy dernekleri için stant açılarak derneklerin tanıtılması kararlaştırıldı.

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz, “Balkan Türkleri Derneği olarak 1987 yılından beri faaliyet gösteren ve kendi mülküne sahip köklü bir derneğiz. Kurulan mübadil köy derneklerimizle her geçen gün daha da büyük bir aile oluyoruz. 15'incisini düzenleyeceğimiz geleneksel etli kazan pilavı gününde hep birlikte güzel ve anlamlı bir gün geçirmeyi hedefliyoruz. Etkinliğimiz köy derneklerimizin de faaliyetlerimize katılmasıyla daha güzel ve anlamlı olacak. Tüm dernek başkanlarına katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER