ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 18:21

Motor sürücülerine ücretsiz kask

Motor sürücülerine ücretsiz kask


Alanya İlçe Kaymakamlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı düzenlediği 'Kaskımla güvendeyim' projesi kapsamında ehliyetli motor sürücülerine ücrtesiz kask dağıttı.

    Kısa süre önce kurulan Alanya Motospor Kulübü'nün açılışı Alanya protokolü, çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Açılışta Alanya İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından organize edilen "Kaskımla güvendeyim" projesi kapsamında 100 kadar kaskı motosiklet sürücülerine 100 adet kask dağıtıldı. Alanya Motospor Kulübü'nün açılışı Alanya Protokolü, çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Oba beldesi 11 numaralı plaj karşısında hizmete sunulan kulübün açılışına Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yener Yavuz, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, diğer daire amirleri, belde belediye başkanları, siyasi, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Alanya'da motosiklet kullanımının üst düzeyde olduğunu belirten Kaymakam Özdemir, buna bağlı olarak kazalarında kaçınılmaz olduğunu söyledi. Kask kullanımının önemine dikkat çeken Özdemir açılışa katılan motosikletçileri işaret ederek "Malesef ilçemizde bugüne dek bir çok üzücü kaza meydana geldi. Bu kazalarda da malesef bir çok canı kaybetti. Bu kazalarada en azından can kaybını daha da aza indirmek amacıyla Kaymakamlığımız ve İlçe Jandarma Komutanlığımız tarafından organize edilen 'Kaskımla güvendeyim' projesi kapsamında 100 civarında kaskı motosiklet sürücülerine dağıttık. Kulüp yöneticilerini ve üyelerini kaskın önemini benimsetmek adına yaptıkları çalışmalardan dolayı kutluyorum." dedi.

    Konuşmaların ardından kulüp binası İlçe Müftülüğünde görevli Vaiz Mesut Özdemir'in dualarının ardından kurdela kesimi gerçekleşti. Kulüp binasını gezen protokol üyeleri, içeride bulunan yüksek model motosikletler hakkında kulüp yöneticelerinden bilgi aldı. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan "Kaskımla Güvendeyim" projesi tanıtım standına geçen protokol üyeleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Motosikletli Asayiş Timi ve Trafik Timi personeliyle birlikte vatandaşlara tek tek kask dağıttı. Törende Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Esat Feryadi Doköz öncülüğünde Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından kaskın öneminin anlatıldığı broşürler motor severlere dağıtıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER