ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:00

'Mobil Anaokulu' öğrencileri mezun oldu


Ankara Mamak Belediyesi’nin 'Mobil Anaokulu' öğrencileri eğitim öğretim yılının sonuna geldi. Mobil Anaokulu’ndan mezun olan öğrenciler hazırladıkları yıl sonu gösterileriyle velileri eğlendirdi.

Başak, Kutlu, General Zeki Doğan, Hüseyin Gazi, Altıağaç ve Misket mahallerinde mobil anaokulundan faydalanan öğrencilerin hazırladıkları gösteriler veliler tarafından beğenildi. Damat halayı, şiir dinletisi, drama gösterisi, oyun, tiyatro ve dans gösterisiyle sahneye çıkan öğrenciler ilgi gördü. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Dezavantajlı bölgeler için hazırladığımız mobil anaokulu projemizden bu yıl yaklaşık 170 öğrencimiz faydalandı. Okul öncesi eğitim son derece önemli bir konu. Bu konuda belediyemiz öncülüğünde bir AB projesi olarak başlattığımız Mobil Anaokulu'nu şu an belediyemiz kendi başına sürdürüyor. Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatı boyunca başarılar diliyorum.” dedi.

Mamak Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Mobil Anaokulu öğrencileri yıl boyunca yaptıkları elişi ve eğitim çalışmalarını sergiledi. Mobil Anaokulu uygulamasından faydalanan aileler uygulamadan memnun kaldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER