ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 15:17

Mısır'da yaşanan vahşet protesto edildi


 Hatay’ın İskenderun ilçesinde Mısır’da yaşanan olaylar protesto edildi. 'Mısır Halkıyla Dayanışma Platformu' üyeleri öğle namazı sonrası taşıdıkları pankartlarla ve slogan atarak Mısır’da yaşanan olayları protesto etti.

Platform üyeleri ve İskenderun halkı, öğle namazı sonrası Mısır’da hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra toplu halde Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan boyacılar Parkı'nda toplandı. Mısır’da darbe yapanlara karşı slogan atarak, yaşanan vahşeti protesto ettiler. Vatandaşlar ellerindeki pankartlarda, ‘son firavun sinsi Sisi, zalimler akıttığınız kanda boğulacaksınız, Mursi'ye, İhvan'a, direnişe bin selam, defol Sisi, seninleyiz Mursi, Mısır'daki katliamı lanetliyoruz, Mısır’a selam direnişe devam’ gibi yazılar yer aldı.

Platform adına basın açıklaması yapan Ahmet Yetim ise "Ortadoğu’daki ordular camilere sığınan kadın ve çocukların üzerine ABD ve İsrail’in emiyle ateş etmek için kurulmuştur. Batı demokrasi putunu kendisi yapar ve zamanı geldiğinde kendisi yer. Mısır’da Suriye’de dökülen her damla kan İskenderun’da yaşayan bizlerin özgürlüğü için döülmüştür. Biz mazlum çocukların annelerin ve kimse yok mu diye haykıran yok mu diye haykıran çaresiz babaların beddualarından korkuyoruz. Ey Müslümanlar bize ne oluyor. Uyuduğumuz yetmedi mi? Yıllar oldu ölüyoruz, çocuklarımıza kıyılıyor, canımız yanıyor, Mısır’da Doğu Türkistan’da, Suriye ve Arakan’da canımız yanıyor. Ama inşallah bu zor günler de geçecek. Katil darbecilerin ilk icraat olarak Gazze’nin hayat damarı olan Refah sınır kapısını kapatılması ve tünellerin bombalanması olduğunu görünce darbenin neden yapıldığını daha da iyi anlıyoruz. Bizler kim olursa olsun zalimin karşısındayız ve kim olursa olsun mazlumun yanındayız." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER