ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 14:26

'Mısır'da katliam yapan modern firavunları lanetliyoruz'

Mısırda katliam yapan modern firavunları lanetliyoruz


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şube Başkanı Mehmet Gayretli, askeri darbe sonrası Mısır ordusunun sivil ve masum insanların üzerine ateş açarak katliam yapmasını kınadıklarını bildirdi.

        Mısır'da yapılan katliamlarla ilgili açıklama yapan Mehmet Gayretli, Mısır'da zalimlikte, zulümde, canilik ve insanlık dışı katliamlar yapmada 'firavunların' halen varlıklarını sürdürdüğünü kaydetti. Batı ve ABD'nin Mısır'da Muhammet Mursi'ye karşı yapılan darbeye 'halen net bir şekilde' darbe diyememesinin katliamlara davetiye çıkardığını aktaran Gayretli, Rabiatü’l-Adeviyye Meydanı'nda başka katliamların olmaması için Birleşmiş Milletler'in (BM) görevini yerine getirmesi gerek. Cuntanın acil bir şekilde Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'yi tutuklu tuttuğu yerden serbest bırakarak görevinin başına dönmesinin yolunu açması gerek. Bu yapılmazsa meydanda Müslüman Kardeşler'e karşı zulüm devam edecek." dedi.

        Gayretli, "Mısır ordusunun masum insanlara ateş açarak 200 masum kişinin hayatını kaybetmesini lanetliyoruz. Günümüzün modern firavunu ve kuklası Sisi'yi katliamlardan sorumlu tutuyoruz. Zalimleri lanetliyoruz." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER