ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 12:04

Mısır’da hayatını kaybedenler için cenaze namazı kıldılar

Mısırda hayatını kaybedenler için cenaze namazı kıldılar


Mazlumder Kayseri Şubesi ve Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları, Mısır’da hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Gönüllü Kültür Kuruluşları ve Mazlumder Başkanı Ahmet Taş, Asya, Afrika, Ortadoğu ve diğer bölgelerindeki Müslümanların zalim, despot ve İslam düşmanı yöneticilerce mazlum durumuna düşürüldüklerini söyledi. “Son günlerde Mısır’da 300 Müslüman şehit edildi” diyen Taş, “Burada 5 binden fazla Müslüman’ın yaralandığı katliamı unutmuyoruz. Mısır halkının ve Müslüman Kardeşler'in haklı mücadelelerinde Türkiye insanı olarak yanlarındayız. Mısır halkının seçilmiş ve meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin tekrar göreve dönmesi için yaptıkları meşru mücadeleye destek veriyoruz. Zalim darbecileri de Mısır halkının sesine kulak vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Bürüngüz Camii yanına gelen kadın erkek, yaşlı genç ve çocuklardan oluşan yüzlerce insan, Rıza Bozdağ’ın imamlığında Kahire Adeviye Meydanı’nda, Mısır askerlerinin kurşunlarıyla hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER