ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2014 Cuma 11:21

Minik Damla lösemiye yenildi

Minik Damla lösemiye yenildi

Kastamonu’da, yaklaşık dört yıldır lösemi tedavisi gören 8 yaşındaki Damla, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Minik Damla, köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.


Kastamonu’da, yaklaşık dört yıldır lösemi tedavisi gören 8 yaşındaki Damla, tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti. Minik Damla, köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kastamonu’nun Keremli köyünde doğuştan opera hastası olarak dünyaya gelen 8 yaşındaki lösemi hastası Damla Memeoğlu, kılcal damarlardan yeterli kanın ayaklarına ulaşamadığı için bacaklarını hareket ettiremiyordu. Yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele eden Damla Memeoğlu, yeterli erişkinliğe ulaştığında ayaklarının dondurularak kesin tedavisinin yapılması planlandı. Ancak bu tedavi gerçekleşmeden Damla Memeoğlu, koşacağı günlerin hayalini kurarken yaklaşık 4 yıl önce hiç beklenmedik anda lösemiye yakalandı. Lösemi tedavisi görmeye başlayan Damla, lösemi tedavisi nedeniyle diğer tedavilerine ara vermek zorunda kaldı. Lösemi hastalığıyla dört yıldır mücadele eden Damla Memeoğlu, hastalığını öğrendikten ilk 6 hafta içerisinde ilaç tedavisine cevap verdi ve 120 hafta sürecek zorlu tedavi süreci başlamış oldu.

HAYALİ GERÇEKLEŞMEDEN HAYATINI KAYBETTİ

Ankara Dışkapı Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık dört yıldır lösemi tedavisi gören Damla Memeoğlu, emsalleri okula giderken kendisi de okula gideceği günlerin hayalini kurdu. Ailesine her defasında okula gitmek istediğini söyleyen Damla Memeoğlu, hayali gerçekleşmeden hayatını kaybetti.

Sağlık durumu her geçen gün iyiye giden Damla Memeoğlu, hastalığının beynine sıçraması nedeniyle 4 ay önce yoğun bakıma alındı. 8 yıldır hayata tutunmaya çalışan Damla Memeoğlu, yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti. Damla’nın cenazesi Keremli köyüne getirilerek, burada yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Damla’nın ailesiyse cenazede güçlükle ayakta durabildi.

ANNE, ÜZÜNTÜDEN KARACİĞERİNİ KAYBETTİ

Doğuştan opera hastalığına yakalanan kızı Damla’nın lösemi hastalığına yakalanmasıyla büyük üzüntü yaşayan anne Nadire Memeoğlu ise karaciğer hastalığına yakalandı. Kızının 8 yıldır hastalıklarla pençeleştiği gibi kendisi de daha fazla üzüntüye dayanamayarak karaciğer yetmezliği nedeniyle nakil olması gereken Nadire Memeoğlu’na, eşi Recep Memeoğu sahip çıktı. Recep Memeoğlu, karaciğerini eşi Nadire Memeoğlu’na vererek tekrar hayata tutunmasını sağladı.

EŞİNİ HAYATTA TUTTU AMA KIZINI KAYBETTİ

Baba Recep Memeoğlu, kızının yakalandığı amansız hastalık sonrası hayatını kaybettiğini söyledi. Kızı Damla’nın 4 yıldır Ankara’da lösemi tevdisi gördüğünü ve tedavinin çok iyi gittiğini belirten Recep Memeoğlu, “Kızım, 4 yıldır Ankara’da lösemi tedavisi görüyor. Kızımın tedavisi çok iyiye giderken dört ay önce durumu ağırlaştı. Hastalık, beyne sıçradı. Bir daha kızım, bu hastalık yüzünden toparlayamadı. 13 Ekim Pazartesi günü saat 05.00’te kızımı yoğun bakıma aldılar. Gece saat 01.00’de de hakkın rahmetine kavuştu. Kızım Damla’yı kaybettik. Takdiri ilahi diyelim. Ailece yıkıldık, üzgünüz” dedi. 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER