ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:53

Milletvekilleri mobilyacılar sitesi inşaatını gezdi


AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer mobilyacılar sitesi inşaat alanını gezdi.

Milletvekilleri, il yönetim kurulu üyeleri ile Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası Başkanı Mehmet Ali Çevrim ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, kuzey çevre yolu bölgesinde TOKİ tarafından yapılan Mobilyacılar Sitesi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Milletvekilleri ilk olarak beraberindeki heyetle birlikte, inşaat alanındaki şantiye yetkilerinden inşaat hakkında bilgi alıp, daha sonra site inşaatını gezdi.

Ziyaret hakkında açıklama yapan AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, "Sitemizi gezdik. Alt yapısıyla birlikte hepsi temel seviyesinin üzerine çıkmış. Bir kısmı da tamamlanmış. Yetkililer, 2014 yılının sonunda tamamının teslim edileceğini söyledi. Başladığımız günden bu taraf çok büyük gelişme olmuş. Şehrin gelişim aksı içerisinde burası, dumansız sanayinin en yoğun bölgelerinden birisi olacak. Hem demir yollarına, hem de kuzey çevre yoluna yakın. Bu bölgenin, Kayseri'nin gelişimi açısından çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Buradaki arkadaşlarımız, tüccar mantığı ile hareket ederek, elektriklerini de kendileri üretiyorlar. Sanayi sitesinin çatısına kurdukları panel sistemi ile güneş enerjisinden istifade ederek, elektrik üretiyorlar. Dolayısı ile hem kendi kullandıkları elektriği üretmiş, hem de merkezi sisteme satarak para kazanmış olacaklar. Bittiği zaman buda çok büyük bir gelir sağlayacak. Sanayicimiz, esnafımız ve mobilyacı arkadaşlarımız daha ucuza elektrik tüketmiş olacaklar. Yüzde 20-30 arası bir maliyet düşmesi olacak, bu da tabii ki karlarına tesir etmiş olacak." dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya ise Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası öncülüğünde yapılan, Mobilyacılar Sitesi'ni gezme imkanı bulduklarını belirterek, şunları söyledi: "200 ve 400 metre karelik işyerlerinin büyük bir kısmı tamamlanmış. Bir kısmı, 2014 Şubat ayında, bir kısmı ise, 2014 yılı sonunda teslim edilecek. Bizlerde AK Parti Kayseri Milletvekilleri olarak, alt yapı çalışmalarında gerekli desteği vereceğiz. Bu sitenin bir an önce esnafımıza kavuşması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER