ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 13:05

Milletvekili Gürkan'dan yangın söndürme ekiplerine moral ziyareti

Milletvekili Gürkandan yangın söndürme ekiplerine moral ziyareti


 AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Toroslarda orman yangınlarına karşı tetikte bekleyen acil müdahale ekiplerine moral ziyaretinde bulundu.

Feke ve Kozan ilçelerinde yaptığı gezisi kapsamında Kozan’ın Acaryayla mevkiinde mola veren Milletvekili Gürkan, burada konuşlu bulunan yangın ilk müdahale ekibini ziyaret etti. Bu ziyarette Milletvekili Gürkan’a Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer de eşlik etti.

Milletvekili Gürkan’ın yangın ekibini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Acer, orman yangınları açısından en riskli dönemde olduklarını belirterek, olası durumlara karşı hazır kıta beklediklerini söyledi. Acer, işçilerin kadro durumu, güncel orman yangınları ve çalışma şartları ile ilgili bilgi verdi.

Sohbet ettiği işçilere moral veren Gürkan, “Eskiden ancak bir ay çalışabiliyordunuz, onun için bile birilerini devreye sokmanız gerekiyordu. Şimdi çoğunuz kadrolu durumda, işe girememe sorununuz yok. 5 ay 29 gün çalışan arkadaşlarınız da işe girme kaygısı taşımıyor. Zamanı geldiğinde telefon ile işe davet ediliyor, tüm işçilerimizin kadro almaları için Ankara’da çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Orman yangınlarının söndürülmesinde can siperane çalışan işçilerin iş güvenliği hususlarına da riayet etmelerinin önemine de değinen Milletvekili, can güvenliğinin tehlikeye atılmaması konusunda işçileri uyardı.

Yapılan ziyaretten oldukça memnun kalan Acaryayla İlk Müdahale Ekibi işçileri, Milletvekili Gürkan’a teşekkür etti
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER