ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 13:56

Milletvekili Demir: Kurban paylaşmaktır

Milletvekili Demir: Kurban paylaşmaktır


AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

    İhtiyaç sahiplerinin gözetildiği, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba, dost ve komşuların ziyaret edildiği, öksüz, yetim ve yoksulların sevindirildiği bir bayrama daha ulaşılmanın mutluluğu içinde olduğunu belirten Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kurban Bayramı'nı birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günü olarak değerlendirilmeliyiz. Bayramda üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için gerekeni yapmalıyız. Keseceğimiz kurbanı, imkanı olmayan bir kişiyle paylaşmak örfümüzün temelindedir. Kesilen kurbanlardan imkanı olmayanlara vermeli, onların da bayram etmesine vesile olmalıyız.

    Öte yandan İslam coğrafyasında yaşanan olumsuz gelişmeler halen devam etmektedir. Müslümanların kanı akmakta, onlar silah ve bomba sesleriyle yeni güne uyanmaktadırlar. Bundan dolayı buruk bir bayram geçireceğimizin de bilinmesini isteriz. Zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimizi dualarımızdan eksik etmemeliyiz. Onların da olması gerektiği gibi bayram etmeleri için dualarımızda yer vermeli, imkanımız varsa oralara kardeşlik elimizi uzatmalıyız.

    Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramımızın milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Kurban Bayramı'nın başta Samsunlu hemşerilerimiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan diler, bayramınızı tebrik ederim."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER