ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:25

Milletvekili Badak, yol için muhtarlardan yardım istedi

Milletvekili Badak, yol için muhtarlardan yardım istedi


 AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Aksu ilçesi ile Kepez ilçesini birbirine bağlayan ve 25 binlik planlarda yer alan bulvarın açılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden çalışma yapmasını istedi.

Kepez Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Kepez-Aksu arasındaki Doğu Çevreyolu Projesi hakkında muhtarları bilgilendirdi. Toplantıda Harita Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ramazan Eciş’de sunum yaptı. Milletvekili Badak, uzun yıllar önce çevre yolu olarak yapılan Gazi Bulvarı’nda trafik yükünün artması sebebiyle Aksu ile Kepez ilçelerini birbirine bağlayan ve 25 binlik planlarda bulunan bulvarın açılması gerektiğini hatırlattı. Aksu ve Kepez ilçelerine yeni bir canlılık kazandıracak projeyi muhtarlara anlatan Badak, kendilerinden de destek istedi. Badak, 4,5 yıldır bu girişim için hiçbir somut adım atılmadığını 25 binlik Nazım İmar Planı’nda bulunduğunu açıkladı.

Kepez ve Aksu ilçesine bağlanan bulvarı Badak şöyle tarif etti: "Raylı Sistem Depolama Alanı kuzey doğu köşesinde, Antalya Bulvarı ile kesiştiği noktadan başlayıp doğuya doğru Fatih ve Göçerler mahalleleri kuzeyi boyunca devam ediyor. Çankaya Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi kuzeyinde iki kola ayrılıyor. Fevzi Çakmak Mahallesi’nden doğuya doğru Varsak Ayanoğlu Mahallesi, Habipler Mahallesi, Baraj Mahallesi İle birlikte Düden suyuna ulaşıyor. Bir köprü ile karşı kıyıya geçiyor ve Altınova (Koyunlar) bölümüne ulaşıyor. Altınova Düden Mahallesi ve Altınova Menderes Mahallelerini geçerek Aksu ilçesinde Atatürk Mahallesi’ne ulaşıyor. Cihadiye Mahallesi içerisinden güneye doğru ilerleyerek Alanya Yolu’nda Havalimanı Kavşağına ulaşıyor."

Birinci etabı 18 kilometre ve 60 metre genişliğinde olan bulvarın iki etabı olduğu öğrenildi. Projenin birinci etabının Varsak Ayanoğlu mahallesi, Varsak Karşıyaka Mahallesi batısından devam ettiğini belirten Milletvekili Badak, bulvarın Menderes ve Esentepe Mahallesi kuzeyinden geçip Varsak Küçük Sanayi Sitesi bölgesinden güneye doğru ilerlediğini kaydetti.

Projenin ikinci etabının da 15 kilometre olduğunu belirten Basak, "Menderes Türel döneminde 75 metre olarak planlanan ancak Ulaşım Master Planı çalışmalarında 60 metre olarak düzenlenen bu projeye öncelik verilmesinin son derece önemlidir. Bu bulvar EXPO 2016 için de önemli bir güzergah olacaktır." diye konuştu.

Bulvarın geçtiği bölgeye yeni bir hareketliliğin yanı sıra ekonomik ve sosyal canlılık kazandıracağı açıklayan Badak, mahalle muhtarlarının projeyi takip etmelerini ve bir an önce çalışmaların başlaması için kamuoyu oluşturup, Büyükşehir Belediyesi yönetimini göreve davet etmelerini istedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER