ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2014 Perşembe 01:18

Milangaz Soma'ya 2 okul yaptıracak

Milangaz Somaya 2 okul yaptıracak

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs tarihinde yaşanan maden faciasının ardından ilçeye yapılan yardımlara bir yenisi daha ekleniyor.


 

 Milangaz A.Ş. tarafından ilçeye yaptırılacak olan 3 okuldan ikisinin protokolü Manisa Valiliğinde imzalandı.

Soma'da yapılacak iki okul için düzenlenen protokole, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Yüksel, Milangaz A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'i temsilen gazeteci Hamdi Türkmen katıldı. Törende Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Okullar Soma merkeze 13 kilometre uzaktaki Cenkyeri Mahallesi'ne yapılacağını belirti. Atçı, "Mahalle kazanın olduğu madenlerin olduğu bölgede bir binamız var. Hem ilkokul hem de ortaokul olarak kullanılıyordu. Toplamda 450 öğrencimiz vardı. Bir de ana sınıfımız vardı. Şimdi burada bir ek binaya ihtiyaç vardı. İlkokul olarak. Bu binanın sözleşmesini yapacağız bir de 3 derslikli anaokulu. İlkokul ve ortaokul ayrılmış olacak" dedi.

Milangaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'i temsilen imza törenine katılan gazeteci Hamdi Türkmen, "Erdoğan Bey buraya bir okul yaptırmak istedi. Erdoğan Beyin çocuklarla ilgili çok büyük bir hassasiyeti var. Bu güne kadar Türkiye'nin birçok yerinde 30'dan fazla anaokulu inşa etti kendi adına. Burada da bir okul inşa etmek için girişimlerde bulundu. Eksik olmasın Sayın Valimiz, kaymakamımız bu konuda çok yardımcı oldular. 12 derslikli ilköğretim okuluyla aynı kampüs içerisinde yer alan 3 derslikli bir anaokulu kompleksi inşa edilecek. Ayrıca uygun görülürse ve istenirse bir okul yapma sözü daha var Soma'da. O da açık bir taahhüt olarak ortada duruyor. Sayın valimiz arzu ederlerse yer gösterirlerse bir anaokulu daha inşa edecek."

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise, Soma'daki yaşanan bu facianın ardından Erdoğan Demirören'in Soma'ya 3 okul yapma vaadinde bulunduğunu söyleyerek, "Bu okullardan ikisinin imzasını atacağız. İş bu aşamaya gelinceye kadar buradaki herkesin ciddi katkısı oldu. Arsa sorunumuz yok, proje sorunumuz yok, iş hemen başlayacak. 6 ayda tamamlanacak. Bu gerçekten hayırlı bir iş. Öncelikle Erdoğan Demirören'e teşekkür ediyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER