ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 02:06

Midyat’ta ‘Kutlu Doğum Haftası'

Midyatta Kutlu Doğum Haftası


Mardin’in Midyat ilçesinde Midyat Aktif Öğretmenler Derneği (MİAD) tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ‘En yüce insanın sevgisi’ konulu konferans düzenlendi. Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz konuşmacı olarak katıldığı konferans yoğun ilgi gördü.

Midyat Aktif Öğretmenler Derneği (MİAD) öncülüğünde düzenlenen program Erdem Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz’ın konuşmasıyla devam etti. ‘En yüce insanın sevgisi’ konulu konferansta, Hz. Muhammed (sav)’in hayatından kesitler aktaran Yılmaz, Resullulah’ın her hareketi, her hali ile insanlığın iftihar abidesi olduğunu belirtti.

Kur’an-ı Kerim’den ayetlerle konuşmasına renk katan Prof. Yılmaz, Peygamber Efendimizin hadislerinden örnekler vermeyi de ihmal etmedi. Yılmaz, “Bu kadar sevgiye, bu kadar Cenabı Allah’ın verdiği değere layık olan sadece O'nu sevmeye değil, sahabeler diyordu ki ‘Anam babam sana feda olsun’ Binlerce can O'na feda olsun. Allah bizi şefaatinden mahrum etmesin.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER