ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 14:53

Midyat Meslek Yüksekokulu kayıtları doldu

Midyat Meslek Yüksekokulu kayıtları doldu


Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Midyat Meslek Yüksekokulu'na (MYO) 202 öğrenci kayıt yaptırdı. MYO Müdürü Tarık Demir, MYO bünyesinde kurulan anaokulunun da öğrenci alacağını söyledi.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan MYO Müdürü Tarık Demir, yeni eğitim sezonunda doluluk oranından dolayı memnun olduklarını söyledi. Demir, “2013-2014 öğretim sezonunda yüksekokulumuza yerleşen 202 öğrencimiz oldu. Bunun neredeyse tamamına yakını doldu. Bu, bizim açımızdan çok sevindirici bir gelişme. Birkaç programımızda, az bir açık kaldı. Bunun da ek yerleştirmeyle tamamlanacağını öngörüyoruz.” dedi.

Kayıt yaptıran öğrencilerin yarısının Midyatlı olmasından dolayı ayrıca mutlu olduklarını dile getiren Demir, “Buraya yüksekokul açıldı ve Midyat’ta ayağına gelen bu hizmete gereken önemi gösterdi.” şeklinde konuştu.

“MYO BÜNYESİNDE ANAOKULU”

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay’ın destekleri ile Midyat’a MYO bünyesinde anaokulu kurulduğunu işaret eden MYO Müdürü Tarık Demir, “Memurlarımızın, çalışanlarımızın çocuklarını kendi kurumumuzda eğitilmesini sağlamak, Çocuk Gelişimi Bölümü’ndeki öğrencilerimiz, özellikle teorideki öğrendiklerini pratiğe sunacaklar. Drama derslerini burada yapacaklar. Bizim bu anlamda bir ticari amacımız yok ama az sayıda, sınırlı bir kontenjanla öğrencilerimizi nitelikli bir şekilde eğitmek arzusundayız.” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde, Artuklu Üniversitesi Rektörü Serdar Bedii Omay’ın katılımı ile Midyat Belediyesi tarafından yüksekokula tahsis edilen anaokulu, çocuk gelişimi öğrencilerinin okuldan öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökecekleri yer olacak. Bilgisayar, İngilizce, satranç, drama gibi derslerin verileceği okul eylül ayının son haftasında eğitim ve öğretime açılacak.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER