ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 10:44

MHP'li Pekdoğan: Türkiye eskisi gibi olmayacak

MHPli Pekdoğan: Türkiye eskisi gibi olmayacak


MHP Kırıkkale Belediye başkan adayı Mustafa Pekdoğan, yolsuzluk soruşturmasından dolayı emniyet güçlerinin görevlerinden alınmasına tepki gösterdi.

Pekdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de uzun süreden beri olduğunu ifade ettiği bazı şeylerin açığa çıktığını ibretle izlediğini belirtti. Pekdoğan, “Olayın pek çok yönü var. Bunları zaman içinde konuşacağız. Ancak ben pek çok sonuca neden olacak gelişmelerin Türk Emniyet Teşkilatı boyutuna dikkat çekmek istiyorum. Yakın zamana kadar milletinin üzerine gönderilen, sert müdahale yapmaya zorlanan ve milletini büyük bir aşkla sevdiğine, milleti için canını seve seve vermeye hazır olduğuna yürekten inandığımız polis teşkilatımız tüm dünyaya, bir devletin nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Yolsuzluklara karşı kendi bakanlarını dahi karşılarına alacak cesarette olduklarını kanıtlamışlardır." dedi.

Hükümet yetkililerinin, yolsuzluk yaparken, yolsuzluk yapanlara haber vermediklerini söyleyerek teşkilata tavır almalarının geçirdikleri şokun, akıl kaymasının ve göz kararmasının en somut ifadesi olduğunu vurgulayan Pekdoğan, "Polis teşkilatı büyük bir utanç olan yolsuzluk gerçeğini ortaya çıkarış biçimi ile milletimizin güvenini bir defa daha kazanmıştır. Eğer bu insanlar içinde Hizmet Hareketi'ne sempati duyan insanlar varsa bu Hizmet Hareketi için ancak gurur vesilesidir. Bu insanların, gücü değil vicdanlarını dinlemeleri muhakkak ki bu hareketten aldıkları ahlaki ilham ile de ilgilidir. Emniyet teşkilatımıza gösterdikleri vazife bilinci ve yüksek insani erdemden dolayı teşekkür ediyorum. Şu bilinsin ki artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’’ sözlerini kaydetti.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER