ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 16:57

MHP'li Büyükşehir adayından belediye sarayı eleştirisi

MHPli Büyükşehir adayından belediye sarayı eleştirisi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Dr. Kadir Koçdemir, Atıcılar, Namık Kemal, Zafer, Gülbahçe ve Elmasbahçeler mahallelerinde ikamet eden vatandaşları doğrudan ilgilendiren belediye sarayı ile kentsel dönüşüm projesinin birilerini zengin etmeyi amaçladığını ileri sürdü.

Elmasbahçeler’de yapımı devam eden belediye sarayının 100 binin üzerinde vatandaşın huzurunu kaçırdığını savunan Kadir Koçdemir, “Proje hayata geçirilmeden çevrede yükselen binalar ve hâlihazırda yapımı süren 20-26 katlı yapıların kimlere ait olduğu ve belediye sarayının neden ısrar ve inatla buraya yapılmak istenmesinin kanıtı gibi. Bu binalar yükselirken, evlerinin değer kazanacağını düşünen vatandaşlar ise evlerini boşaltmaları için tehdit ediliyor.” diye konuştu.

Doğanbey TOKİ ile ilgili de eleştirilerde bulunan Koçdemir, şu görüşleri dile getirdi: “Bu rezaletin mimarı, bu kez hemşerilerinin yaşadığı bölgeye değer katma adı altında yüz binin üzerinde vatandaşı evinden, barkından etmek üzere. Vatandaşa adeta, ‘Rant geldi, size yer yok’ diyor. Yıllardır hizmetin uğramadığı Ankara Yolu’nun altındaki mahallelerde ikamet eden yurttaşlar, çok daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Sultan Recep’ benzetmesine vurgu yapan Koçdemir, sözlerini şöyle tamamladı: “Sultan Recep’in Belediye Sarayı’nda sadece vatandaşa değil, yeşile de yer yok. Sultan Recep, binanın yapıldığı alanda sadece yüzde 5 yapılaşmaya izin verileceğini, yüzde 95’nin ise yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıklamıştı. Ancak gelin görün ki alanın sadece yüzde 5’i yeşil kalmış.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER