ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 17:05

Mezunlarının yüzde 90'ı üniversiteli oldu


Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nin bu yıl mezun ettiği 28 öğrenciden yüzde 90’ı üniversiteyi kazandı. Okul Müdürü Savaş Atmaca, son 5 yılın ortalaması alındığında; mezunlarının yüzde 98.16'sının üniversiteli olduğunu söyledi.

Eğitim-öğretime 2004’te açılan okul, 2013 Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) büyük bir başarıya imza attı. 28 öğrencisini mezun veren okulda; 10 öğrenci hukuk, 2’si iletişim, 4’ü iktisadi ve idari bilimler, 2’si iktisat, 2’si işletme, 1’i siyasal bilimler, 4’üde eğitim fakültelerine girmeye hak kazandı.

Okul Müdürü Savaş Atmaca, bu seneye kadar mezun ettikleri 163 öğrenciden 160’ının dört yıllık fakültelere yerleştiğini ifade etti. Atmaca, "Yerleşemeyen üç öğrenci tercih yapmadığından dolayı yerleşemedi. Son 5 yılın ortalaması alındığında yerleştirme oranı yüzde 98,16’dır." dedi.

Başarının altında ekip ruhunun yattığını kaydeden Atmaca, "Okulumuz geleceğin yöneticilerini oluşturmada önemli bir misyon yürütüyor. Bütün bu başarılarda emeği geçen üst yöneticilerimize, öğrencilerimize, velilerimize, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılarımızın önümüzdeki yıllarda yüzde 100 ulaşmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER