ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 16:56

MESİAD, Güneydoğu Anadolu gezisi düzenledi


Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), yönetim kurulu, üyeler ve esnaflardan oluşan yaklaşık 100 kişiyle Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Elazığ illerine gezi düzenledi

Güneydoğu Anadolu gezisine MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Erkek, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Altınay, Ümit Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Turacı, Merzifon sanayici ve işadamları derneği yönetim kurulu ve üyeleri katıldı. Merzifon Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Fatih Altınay Güneydoğu Anadolu gezisinden oldukça etkilendiğini oralarda yaşayan insan sayısının oldukça fazla, genç nüfusun inanılmaz sayıda olduğunu ve buralara mutlaka gerek eğitim gerekse ticari olarak gerekli yatırımların yapılması gerektiğini belirtti. Altınay, "Gezide en çok okuma salonlarında etkilendim. Bu masum çocuklar bizlerin ve tüm ülkenin evlatları bunlara maddi ve manevi olarak destek etmemiz gerekiyor. Yoksa bu masum evlatlarımıza başkaları sahip çıkıyor.Bu topraklara barış gelmeli. İnsanlar hep birlikte kardeşçe yaşamalı." şeklinde konuştu.

Gezisiyle ilgili bilgi veren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Erkek, yıllardır terörle mücadele eden Doğu ve Güneydoğu Anadolu insanının yanında olduklarını hissettirmek istediklerini söyledi. İnsanların birbirini tanımasının en güzel yollardan birinin de ziyaret olduğunu belirten Erkek, "Ülkemizin her yerinde yaşayan insanımız, birbirini karşılıksız seviyor. Çanakkale'de, ülkemizin her köşesinden insanımız yan yana yatıyor. Bazı düşünceler, milletimizin içine ayrılık, nifak ve ırkçılık tohumları ekmeye çalışıyor. Bu tarz düşüncelere fırsat vermemek, ekonomi, kültür ve eğitim yönünden geri kalmış Doğu ve Güneydoğu insanına maddi ve manevi destek olmak için böyle bir gezi düzenledik." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER